Strona główna Sport Piłka nożna Gryf w najlepszej ósemce w Częstochowie

Gryf w najlepszej ósemce w Częstochowie

0

Udany start zanotowali młodzi piłkarze UKS-u Gryf Świdnica z rocznika 2001 startujący w XV Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Młoda świdnicka drużyna prowadzona przez Sebastiana Ratajczaka zajęła ósme miejsce.

Silesian Gryf 7

W pierwszym dniu turnieju w sobotę, 30 listopada Gryfiacy pokonali 3:1 Stradom Częstochowa i 4:2 Unię Warszawa, zanotowali też dwie porażki 1:2 z Jagiellonią Białystok i 0:4 z Promotorem Zabrze. Mimo dwóch przegranych nasza ekipa szczęśliwie zdołała wyjść z grupy z drugiego miejsca kwalifikując się do najlepszej ósemki zawodów. Nazajutrz świdniczanie pokonali 1:0 Polonię Środa Śląska i ulegli po 0:1 Koronie I Kielce, a także Sandecji Nowy Sącz. W meczu o siódmą lokatę zespół Sebastiana Ratajczaka przegrał 0:3 z UKS-em Raków Częstochowa.

Skład Gryfa Świdnica: Filip Gorzelski, Damian Kasprzak, Michał Orzechowski, Ksawery Kurowski, Piotr Madej, Dominik Piła, Dawid Reif, Marcel Żukowski, Tomasz Trzyna, Dominik Sosnowski, Maciej Makówka, Jakub Kwaśniewski, Kamil Dereń, Paweł Czarny, Dawid Hanc.