Gładko i wygodnie od Bystrzycy do granic powiatu

Gładko i wygodnie od Bystrzycy do granic powiatu [FOTO]

4
PODZIEL SIĘ

Trwa remont jednej z najbardziej zniszczonych tras w powiecie świdnickim. Droga prowadząca w kierunku tamy i Jeziora Bystrzyckiego zyskuje właśnie nową nawierzchnię.

Prace, polegające na zdjęciu starej i położeniu nowej masy bitumicznej, trwają na całym, 5,5 km odcinku drogi. Jak zapewnia wykonawca prac, firma „Bisek-asfalt”, jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające to etap związany z położeniem nowej masy bitumicznej zakończą się do końca tygodnia. Natomiast całość prac potrwać ma do końca lipca. Wartość zadania wynosi 1 mln. 275 tysięcy zł, z czego 150 tysięcy zł to wkład finansowy gminy Świdnica. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Świdnickiego, a całość inwestycji nadzoruje Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego. Jest to największa inwestycja drogowa realizowana w tym roku.

/Źródło i zdjęcia starostwo powiatowe/

 • Jay

  Widziałem w zeszłym tygodniu, że zdarli asfalt, a kilka dni później, że już w Bystrzycy była nowa nawierzchnia. Idą jak burza! Jeszcze jakby ogarnęli odcinek Lubachów-Złoty Las-Dziećmorowice to byłby całkiem wypas, bo jest w dużo gorszym stanie.

  • konrad

   idą idą – nowe obrzeża nowy asfalt itp na odcinku 5,5 km a na ul przyjaźni całe 250 m będą babrać do października oby śniegi za szybko nie przyszły bo przeciągną do wiosny 🙁

   • obserwator

    W Bystrzycy wymieniają tylko dywanik. Na Przyjaźni trzy nowe burzówki i wszystkie sieci pod ziemią wraz z przesunięciem osi jezdni i budową ścieżek pieszo rowerowych. Też chciałbym, aby zrobili to w tydzień 🙂

 • Maciej Miłosz

  Redakcjo, tamy to robią bobry. W Lubachowie znajduje się natomiast budowla inżynierska zwana zaporą.