Strona główna Sport Piłka nożna Formacja zasłużenie sięgnęła po komplet punktów

Formacja zasłużenie sięgnęła po komplet punktów

0

Nie udał się piłkarzom Polonii-Stali Świdnica wyjazd do Mostek położonych w powiecie świebodzińskim. Biało-zieloni ulegli wyżej notowanym rywalom, aktualnym mistrzom III ligi dolnośląsko-lubuskiej 0:2. Świdniczanie utrzymali dziesiątą lokatę, ale strata do bezpiecznej strefy wzrosła do 8 punktów.

011

Od pierwszych minut kibice zebrani na kameralnym obiekcie w Mostkach byli świadkami twardej i nieustępliwej walki w środkowej części boiska. Z czasem zagrozić bramce rywala starali się zarówno gospodarze, jak i goście. Jako pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się gracz Formacji Port 2000 Mostki Krzysztof Piosik, który z kilku metrów uderzył niecelnie, w odpowiedzi piłka po strzale Kamila Kukli ugrzęzła jedynie w bocznej siatce. W 20. minucie do bramki Portowców trafił Iegor Tarnov, ale nasza radość niezwykle szybko została stłumiona przez arbitra liniowego, który słusznie pokazał pozycję spaloną ukraińskiego snajpera. Po pół godzinie gry z prowadzenia cieszyli się niestety miejscowi. Kamil Kukla zbyt długo zwlekał z wybiciem piłką, tą wygarnął mu Dawid Juchacz, zagrał na 11. metr do Szymona Kaźmierowskiego, który precyzyjnym strzałem wyprowadził Formację na prowadzenie.

Kilka minut po wznowieniu gry podwyższyć rezultat powinien Maciej Stefanowicz, lecz na nasze szczęście futbolówka po jego uderzeniu minimalnie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Amina Stitou. W 51. minucie stworzyliśmy sobie jedną z lepszych okazji do zdobycia gola. Iegor Tarnov dobrze wypatrzył Kamila Kuklę, ten pewnie ograł obrońcę, ale nie zdołał pokonać golkipera Formacji w sytuacji jeden na jednego, uderzając minimalnie niecelnie. Rezultat spotkania ustalony został w 73. minucie, a w roli asystenta znów znalazł się Dawid Juchacz. Tym razem świetnym podaniem obsłużony został Krzysztof Piosik dopełniając jedynie formalności. Tuż przed końcem spotkania honorowe trafienie powinien zaliczyć Wojciech Szuba, niestety piłka znów minęła światło bramki. Dobrą okazję zmarnował też Rafał Kohut, a na domiar złego na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem arbitra, bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Rafał Luber.

Formacja Port 2000 Mostki – Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Formacja: Tomczak, D. Juchacz, Iwan, Świtała, Górski, Stefanowicz (87′ Nowakowski), Bebeto, Mycan (90′ Pierzyński), Skiba, Kaźmierowski (79′ Małecki), Piosik

Polonia-Stal: Stitou, Salamon, Luber, Truszczyński, Jaros, Borowy, Szuba, Morawski (53′ Tobiasz), Ł. Kot (56′ Ciuba), Kukla (82′ Gładysz), Tarnov (78′ Kohut)