Strona główna Sport Piłka nożna Festiwal strzelecki Polonii

Festiwal strzelecki Polonii [FOTO]

2

Outsider III–ligowej tabeli Orzeł Międzyrzecz nie sprawił wiele problemów ekipie Polonii Świdnica. Biało–zieloni pewnie pokonali rywali 6:0, a hat–trickiem w tym spotkaniu popisał się kapitan naszego zespołu Jarosław Lato.

Wynik meczu ustalony został już w pierwszych 45 minutach, kiedy to Polonia prowadziła już 5:0. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 14. minucie po potężnym strzale Kopernickiego z wnętrza pola karnego. Cztery minuty później było już 2:0. Groźnie prawą stroną przedzierał się Luber, który został ostatecznie sfaulowany, a sędzia gwizdnął rzut wolny. Pewnym strzałem z około 25-metrów od bramki Roszyka popisał się Lato podwyższając nasze prowadzenie. Biało-zieloni wciąż atakowali, dobrą okazję miał Kopernicki, ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki. W 25. minucie Kukla wypatrzył Szymona Borowego, który zdobył trzecią bramkę dla Polonii. Dwa kolejne trafienia były dziełem naszego kapitana Jarosława Lato. W 34. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Luberze, a na kilka sekund przez końcem pierwszej części gry popisał się prawdziwą bombą z rzutu wolnego.

Po zmianie stron podopieczni Przemysława Malczyka nie forsowali już tak tempa zdobywając jedną bramkę. W 70. minucie wynik na 6:0 ustalił wprowadzony zaraz po przerwie Miętkiewicz pokonując Roszyka strzałem zza linii pola karnego. Pomimo sześciu straconych bramek przyjezdni ambitnie walczyli o zdobycie honorowego gola. Mieli kilka okazji, ale na posterunku zawsze znajdował się stojący w naszej bramce Wierzbicki, a także świdniccy defensorzy. Ostatecznie Polonia pewnie dopisała do swojego dorobku komplet „oczek” wygrywając z Orłem Międzyrzecz 6:0.

Polonia Świdnica – Orzeł Międzyrzecz 6:0 (5:0)

Polonia:Wierzbicki, Lato, Chrapek, Luber (66’ Skrypak), Salamon, G. Borowy (75’ Kalka), Sz. Borowy, Fojna, Jaros (46’ Szuba), Kukla (46’ Miętkiewicz), Kopernicki

/Polonia Świdnica, FOTO: Łukasz Kufner/