Strona główna Sport Piłka nożna Efektowny comeback juniorów młodszych Polonii-Stali

Efektowny comeback juniorów młodszych Polonii-Stali [VIDEO]

0

Juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej długo nie mogli wejść w mecz przeciwko Polonii Środa Śląska, a na domiar złego po dwóch prostych błędach w defensywie przegrywali do przerwy 0:2. Po zmianie stron zespół trenera Michała Oleszczyka rzucił się w skuteczną pogoń, kończąc spotkanie wynikiem 3:2!

W pierwszej części meczu posiadaliśmy inicjatywę, ale przez większość czasu „biliśmy głową w mur” nie mogąc przedrzeć się przez defensywę gości. W decydujących momentach brakowało zimnej krwi i wykończenia naszych akcji. Przeciwnicy byli za to skuteczni w 100%. Środa Śląska wyprowadziła dwa szybkie ataki zakończone golami Jakuba Szafrana i Patryka Pieli. Po przerwie gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo, spychając przyjezdnych do momentami niezwykle głębokiej defensywy. Wiarę w sukces dał gol Jakuba Sikory z rzutu karnego, zdobyty zaledwie 3 minuty od wznowienia gry. Biało-zieloni do końca wierzyli w powodzenie całej akcji i się opłaciło. W 71. minucie do remisu doprowadził skutecznym uderzeniem z linii pola karnego Paweł Jajko, a gola na wagę kompletu punktów uzyskał Dorian Krakowski.

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Środa Śląska 3:2 (0:2)

Polonia-Stal: Lepak-Przybyłowicz, Kurzeja (41′ Sieradzki), Makówka (41′ Jajko), Reif, Podolak, Żukowski (58′ Daras), Rząsa (28′ E. Ciuba), Sikora, Pitura (60′ Grzywa), Krakowski, D. Ciuba (50′ Sawa)