Strona główna Sport Piłka nożna Efektowne zakończenie sezonu piłkarzy Polonii-Stali Świdnica

Efektowne zakończenie sezonu piłkarzy Polonii-Stali Świdnica

0

Po najbardziej przekonujące zwycięstwo w tym sezonie sięgnęli w ostatni weekend piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Drużyna trenera Rafała Markowskiego pokonała na zakończenie czwartoligowych rozgrywek Wiwę Goszcz w stosunku 5:1.

Wysoka porażka w Pszennie (z okazji trwających Dni Świdnicy, mecz odbył się na boisku zaprzyjaźnionego Cukrownika) była przysłowiowym „gwoździem do trumny” ekipy z gminy Twardogóra. Aby mieć jeszcze szanse na utrzymanie, Wiwa musiała ten mecz wygrać. Sprawy potoczyły się jednak zgoła inaczej. Przyjezdni walczyli bardzo dzielnie, lecz nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych świdnickich zawodników. Biało-zieloni na prowadzenie wyszli w 23. minucie. Wojciech Szuba dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a strzałem głową akcję zamknął Bartłomiej Skowroński. W 35. minucie mieliśmy kopię tej akcji. Szuba znów zacentrował futbolówkę z rogu boiska, a tym razem receptę na bramkarza rywali znalazł Wojciech Sowa. 3 minuty później goście zaliczyli jak się później okazało swoje honorowe trafienie. Podczas zamieszania w okolicach linii pola karnego najlepiej zachował się Maciej Badel, pokonując strzałem z 20 metrów zasłoniętego Bartłomieja Kota. Jeszcze przed przerwą gospodarze zadali trzeci cios w tym pojedynku. Piłkę w polu karnym wyłuskał Szymon Tragarz i pewnym uderzeniem przy krótkim słupku zaskoczył bramkarza Wiwy.

Po zmianie stron swoją szansę mieli przeciwnicy, lecz bardzo dobrze między naszymi słupkami spisał się Bartłomiej Kot. W 57. minucie było już 4:1. Uderzenie Szymona Tragarza odbił bramkarz oponentów, jednak wskutek dobitki Wojciecha Sowy był już bezradny. Rezultat ustaliliśmy w doliczonym czasie gry. Kamil Szczygieł przejął piłkę i precyzyjnym strzałem z wnętrza pola karnego trafił na 5:1. Świdniczanie z dorobkiem 38 punktów zakończyli sezon na 10. pozycji w tabeli. Szkoda, że tak nastawionych celowników nie mieliśmy w kilku innych spotkaniach. Polonia-Stal Świdnica w ilości straconych goli w tym sezonie ustąpiła miejsca tylko dwójce liderów – Foto-Higienie Gać i Śląskowi II Wrocław. Brakło trochę tych strzelonych, ale ogólny bilans był na plus – 42:39. Mistrzem grupy wschodniej została Foto-Higiena Gać, która powalczy w barażu o III ligę z Apisem Jędrzychowice. IV ligę opuszczają z kolei Karolina Jaworzyna Śląska, Pogoń Oleśnica, Wiwa Goszcz i MKP Wołów. Sezon 2017/2018 upłynął również pod kątem debiutów naszych młodych i uzdolnionych piłkarzy w rozgrywkach seniorskich (IV liga i Puchar Polski): Jakub Filipczak (2001), Piotr Florian (2000), Damian Kucharski (2000), Kacper Koziarz (2000), Damian Roman (1999), czy Mateusz Gładysz. Podstawowym graczem drużyny był też pozyskany latem z Zagłębia Lubin Szymon Tragarz (1999). Na boiskach meldowali się też młodzi gracze, którzy swoje debiuty zaliczyli już w poprzednim sezonie: Jakub Białas (2000), Michał Somala (2000), Kacper Szczepaniuk (2000), Szymon Kopacz (2000), czy też Maciej Mazanka (1999).

Polonia-Stal Świdnica – Wiwa Goszcz 5:1 (3:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Florian (80′ Somala), Salamon, Skowroński, Kozachenko, Sowa (89′ Kucharski), Filipczak (76′ Madej), Szuba, Szczygieł, Traczykowski, Tragarz (86′ Mazanka).