Strona główna Sport Siatkówka Dziewczynki powalczyły na siatce

Dziewczynki powalczyły na siatce

0

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy bez straty seta wygrały turniej czwórek siatkarskich w mini-siatkówce szkół podstawowych. Zawody rozegrane zostały we wtorek, 21 stycznia w hali na osiedlu Zawiszów.

osir1

Cztery zgłoszone reprezentacje świdnickich szkół grały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W rozgrywkach czwórek na boisku walczą uczennice klas szóstych według reguły: w pierwszym secie gra pierwsza czwórka plus zawodniczka rezerwowa,  w drugiej partii druga czwórka. Mecze rozgrywane są na zmniejszonym boisku 7 x 7 metrów o wysokości siatki 2,15 m. Dziewczęta z jedynki wygrywając turniej awansowały do dalszych szczebli rozgrywek, a grały w składzie: Iga Bystrzycka, Weronika Wolańska, Oliwia Zgraja, Katarzyna Całka, Aleksandra Skrzyńska, Martyna Dymnicka, Anna Pasek, Natalia Walter, Laura Wasylkiewicz, Sandra Muszyńska. Zwycięskie zespoły na koniec rywalizacji otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Dyplomami wyróżniono również najlepsze zawodniczki w swoich drużynach: Igę Bystrzycką /SP 1/, Aleksandrę Kubik /SP 4/, Julię Działowską /SP 6/, Roksanę Wiaderną /SP 105/.