Strona główna Wydarzenia Świdnica Dwa tysiące kart seniora

Dwa tysiące kart seniora

1

Od jesieni 2016 roku do świdnickich seniorów trafiło prawie 2 tysiące egzemplarzy „Świdnickiej Karty Seniora” uprawniającej do korzystania z ulg i rabatów przy zakupie usług i towarów, czy też uczestnictwa w imprezach kulturalnych i sportowych. Zachęcono blisko 100 podmiotów do zostania partnerem tego przedsięwzięcia. Inicjatywa stworzenia świdnickiej karty to pomysł Rady Seniorów – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.


,,Świdnicka Karta Seniora” adresowana jest do osób powyżej 60 roku życia, którzy są mieszkańcami Świdnicy, bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Program przyjęty został uchwałą Rady Miejskiej w Świdnicy w dniu 24 czerwca 2016 roku. Jego realizatorem jest Dzienny Dom ,,Senior-WIGOR” w Świdnicy.

W ramach programu wprowadzone zostały zniżki dla seniorów za korzystanie z dóbr kultury, sportu i rozrywki, na usługi publiczne oraz preferencyjne oferty pozostałych partnerów – przedsiębiorców. Oprócz miejskich jednostek, czyli ŚOSiR-u, ŚOK-u, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” na liście partnerów znaleźć możemy m.in.: lokale gastronomiczne, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, optyczne, gabinety masażu. To również szeroki zakres rabatów na usługi medyczne, czyli zabiegi rehabilitacyjne, wizyty u specjalistów, zakup leków, to także zniżki na zorganizowane wyjazdy wypoczynkowe i sanatoryjne. Współpracują z urzędem także właściciele świdnickich sklepów z różnorodnym asortymentem, zachęcając seniorów do zakupów w promocyjnych cenach. Na stronie www.senior-wigor.swidnica.pl opublikowana jest lista wszystkich partnerów wraz z krótkim opisem działalności i informacją o zadeklarowanych rabatach.
– Zachęcamy serdecznie, aby zostać partnerem ,,Świdnickiej Karty Seniora”. Wystarczy zgłosić swój akces poprzez podpisanie porozumienia z miastem, oferując dla seniorów na warunkach preferencyjnych swoje towary, bądź usługi. Miejsce prowadzenia działalności przez partnera, oznaczone zostanie wtedy specjalną naklejką z logo programu – zachęca Danuta Nowicka, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Gdzie i jak wyrobić kartę?
Potwierdzeniem uczestnictwa w programie jest posiadanie karty seniora. Jest ona wydawana w siedzibie realizatora, po uprzednim wypełnieniu wniosku, w ciągu 14 dni od momentu jego złożenia. W imieniu osób, którym wiek lub stan zdrowia nie pozwala na samodzielne poruszanie się, wnioski złożyć mogą ich opiekunowie, a wydanie karty nastąpi w miejscu zamieszkania seniora. Z karty korzystać będzie mógł opiekun – po okazaniu swego dokumentu tożsamości oraz upoważnienia seniora. Karta będzie imienna i ważna bezterminowo. Nie będzie to karta płatnicza, kredytowa, bankomatowa, nie zastąpi żadnej formy płatności.

Dodatkowo w listopadzie 2017 roku podpisane zostało porozumienie ze Stowarzyszeniem „Manko” z Krakowa w sprawie przystąpienia miasta Świdnicy do Programu Miasto Przyjazne Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora. Zakupiono tysiąc sztuk Ogólnopolskiej Karty Seniora i w pierwszym kwartale tego roku rozpocznie się akcja promocyjna i jej dystrybucja.

Informacje na temat programu udzielane są w siedzibie realizatora w Dziennym Domu ,,Senior-WIGOR” w Świdnicy, ul. Saperów 27, tel.:74/853 83 20, 74/640 73 65. Dostępne są również na stronach internetowych www.um.swidnica.pl oraz www.senior-wigor.swidnica.pl w zakładce Świdnicka Karta Seniora.

/UM w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułMała lokomotywa pomnikiem wielkiej historii [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie licea wspięły się w rankingu Perspektyw