Dominacja lekkoatletów z Gimnazjum nr 3

Dominacja lekkoatletów z Gimnazjum nr 3

0
PODZIEL SIĘ

Bardzo pewnym zwycięstwem lekkoatletów z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy zakończyły się zmagania z „królową sportu” zorganizowane w czwartek, 4 maja w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”.

Dziewczęta i chłopcy z „trójki” w każdej konkurencji stawali na podium, w kilku nawet na dwóch stopniach, zdobywając medale indywidualnie oraz punkty dla drużyny. Choć pogoda nie rozpieszczała uczestników, w każdej chwili mógł spaść deszcz, udało się przeprowadzić zawody w całości. Uczniowie naszych szkół rywalizowali w sześciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych o awans do dalszych szczebli współzawodnictwa. Do finału strefy wałbrzyskiej kwalifikuje się sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek w konkurencjach indywidualnych i po trzy sztafety. Finał strefy odbędzie w Świdnicy już 16 maja o godz. 11.00 również na Stadionie Zawiszów przy SP 1. Oprócz walki indywidualnej o medale zawodnicy zdobywali też punkty do klasyfikacji drużynowej. Do drużynówki wliczane były po trzy najlepsze rezultaty zawodników danego gimnazjum z każdej konkurencji – komentuje jeden z organizatorów Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Klasyfikacja drużynowa (punktacja do współzawodnictwa):

Dziewczęta:
1. Gimnazjum nr 3 – 124 pkt (6 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 72 pkt (4 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 60 pkt (3 pkt)
4. Gimnazjum nr 1 – 46 pkt (2 pkt)

Chłopcy:
1. Gimnazjum nr 3 – 117 pkt (6 pkt)
2. Gimnazjum nr 4 – 70 pkt (4 pkt)
3. Gimnazjum nr 2 – 67 pkt (3 pkt)
4. Gimnazjum nr 1 – 58 pkt (2 pkt)

Klasyfikacja indywidualna:
100 m – dziewczęta
1. Natalia Czub – G3 – 13,70
2. Magdalena Wołek – G3 – 14,09
3. Aurelia Wolak – G3 – 14,46
4. Justyna Mikołajek – G1 – 15,53
5. Anna Szpak – G4 – 15,59
6. ex Ewelina Kalicka – G1 – 15,84
6. ex Julia Kruczek – G2 – 15,84
8. Zuzanna Pawlak – G2 – 16,02
9. Aleksandra Samoraj – G1 – 16,23
10. Klaudia Biernat – G4 – 17,54

300 m – dziewczęta
1. Lidia Maciejewska – G3 – 50,06
2. Luiza Halkowicz – G3 – 52,44
3. Natalia Iwanicka – G2 – 53,37
4. Julia Nowak – G4 – 53,74
5. Anita Łój – G2 – 54,35
6. Martyna Trelewska – G4 – 55,12
7. Dominika Szymul – G1 – 57,72
8. Milena Matuszak – G1 – 58,85
9. Natalia Królik – G2 – 61,58

600 m – dziewczęta
1. Katarzyna Kołtunowicz – G3 – 2.01,66
2. Weronika Kolanek – G4 – 2.02,65
3. Wiktoria Bromm – G3 – 2.04,02
4. Wiktoria Kolanek – G4 – 2.07,03
5. Aleksandra Tomala – G2 – 2.10,42
6. Wiktoria Stempin – G1 – 2.13,43
7. Maja Urbanowicz – G2 – 2.23,86
8. Alicja Gibas – G2 – 2.27,09

1000 m – dziewczęta
1. Zuzanna Bednarz – G3 – 4.05,00
2. Emila Brodziak – G2 – 4.41,00

Pchnięcie kulą (3 kg) – dziewczęta
1. Daria Liwuś – G3 – 9,54
2. Amanda Przybylska – G2 – 8,50
3. Oliwia Kutyba – G3 – 8,41
4. Karina Krzykalska – G4 – 8,38
5. Katarzyna Kaptur – G1 – 8,35
6. Aleksandra Młocek – G1 – 8,21
7. Martyna Konarska – G3 – 7,85
8. Hanna Wieliczko – G1 – 7,70
9. Aleksandra Skóra – G4 – 5,96

Skok w dal – dziewczęta
1. Beata Majewska – G4 – 4,22
2. Maja Sarzyńska – G3 – 4,08
3. Wiktoria Netwinko – G1 – 3,98
4. Zuzanna Antoniak – G2 – 3,85
5. Zuzanna Mazur – G3 – 3,42
6. Kamila Gałecka – G3 – 3,05
PK Wiktoria Frankowska – G3 – 3,68
PK Klaudia Kamińska – G3 – 3,36
PK Aleksandra Samoraj – G1 – 3,24

Rzut oszczepem – dziewczęta:
1. Aleksandra Frankowska – G3 – 22,00
2. Natalia Skalińska – G4 – 21,20
3. Hanna Wieliczko – G1 – 20,10
4. Aleksandra Młocek – G1 – 19,80
5. Natalia Samborska – G4 – 16,00
PK Katarzyna Kaptur – G1 – 6,40

Sztafeta 4x100m – dziewczęta
1. Gimnazjum nr 3 – 57,40
2. Gimnazjum nr 4 – 1.01,41
3. Gimnazjum nr 2 – 1.06,14

Sztafeta szwedzka (100x200x300x400) – dziewczęta
1. Gimnazjum nr 3 – 2.58,00
2. Gimnazjum nr 4 – 3.02,00

100 m – chłopcy:
1. Szymon Kubatek – G3 – 12,14
2. Sebastian Stramiec – G4 – 12,57
3. Wojciech Grajzer – G3 – 12,76
4. Mateusz Dubojski – G3 – 12,99
5. Michał Podolak – G1 – 13,05
6. ex Miłosz Godula – G1 – 13,29
6. ex Sebastian Kucharski – G2 – 13,29
8. Aleksander Rzyhak – G1 – 13,84
9. Tomasz Zieliński – G4 – 14,48
PK Łukasz Sałata – G3 – 12,70

300 m – chłopcy:
1. Dawid Pęczar – G4 – 39,78
2. Damian Bober – G3 – 40,10
3. Dominik Sawa – G4 – 43,41
4. Jakub Filipczak – G1 – 44,34
5. Konrad Balicki – G3 – 44,90
6. Łukasz Makowski – G2 – 45,22
7. Jakub Sikora – 45,32
8. Dorian Krakowski – G4 – 45,99
9. Krystian Kudela – G1 – 55,96

1000 m – chłopcy:
1. Patryk Mielnik – G3 – 3,03,00
2. Kacper Jędrosek – G3 – 3.10,00
3. Tadeusz Kaliciński – G1 – 3.11,00
4. Michał Madziała – G2 – 3.18,00
5. Kacper Stachurski – G1 – 3.21,00
6. Michał Szymczak – G2 – 3.36,00

2000 m – chłopcy:
1. Kamil Brzozowski – G2 – 7.32,00
2. Kordian Stramek – G3 – 7.45,00
3. Konrad Walędzik – G4 – 7.54,00

Skok w dal – chłopcy:
1. Daniel Uchański – G3 – 5,14
2. Mateusz Tokarz – G2 – 5,01
3. Damian Kapoj – G1 – 4,90
4. Patryk Merwiński – G4 – 4,85
5. Jan Zadziorski – G4 – 4,59
6. Michał Antoniak – G2 – 4,44
7. Wiktor Dyś – G4 – 4,37

Pchnięcia kulą (5kg) – chłopcy:
1. Jakub Magnes – G2 – 10,47
2. Mikołaj Galiński – G3 – 10,01
3.Bartosz Tragasz – G3 – 9,89
4. Wiktor Kępa – G4 – 9,58
5. Krystian Nowakowski – G3 – 8,76
6. Mariusz Fitrzyk – G1 – 8,67
7. Szymon Cibor – G2 – 8,04
8. Dominik Drej – G1 – 7,93
9. Michał Kotulski – G2 – 7,88
PK Artur Markowski – G3 – 9,17
PK Michał Dylewicz – G1 – 8,60
PK Jakub Panas – G3 – 7,30

Rzut oszczepem – chłopcy:
1. Przemysław Szczepański – G3 – 33,70
2. Wiktor Hliwa – G4 – 32,10
3. Szymon Szuter – G4 – 29,60
4. Igor Kieruńczak – G3 – 25,00
5. Paweł Karpiński – G3 – 21,00
6. Miłosz Szafarz – G2 – 20,20
7. Szymon Ścigała – G2 – 19,60
8. Michał Dylewicz – G1 – 12,80
PK Jakub Aniołczyk – G3 – 18,00
PK Mariusz Fitrzyk – G1 – 15,70
PK Dominik Drej – G1 – 15,60

Sztafeta 4x100m – chłopcy:
1. Gimnazjum nr 4 – 50,06
2. Gimnazjum nr 3 – 51,19
3. Gimnazjum nr 2 – 53,14
4. Gimnazjum nr 1 – 54,39

Sztafeta szwedzka (100x200x300x400m) – chłopcy:
1. Gimnazjum nr 3 – 2.29,00
2. Gimnazjum nr 4 – 2.38,00