Dokarmianie ptaków może skończyć się mandatem

Dokarmianie ptaków może skończyć się mandatem

7
PODZIEL SIĘ

Jeśli dokarmiać ptaki, to z głową – apelują świdniccy strażnicy miejscy i przypominają, że są miejsca, gdzie jest to zabronione.

Jak informuje Marek Fiłonowicz ze straży miejskiej, 10 maja 2017 roku przy ulicy E. Plater na Osiedlu Młodych funkcjonariusze  interweniowali na zgłoszenie o nieuprawnionym dokarmianiu gołębi przez jednego z mieszkańców. Jak ustalili strażnicy, teren ten objęty jest zakazem dokarmiania ptaków, zawartym w regulaminie zarządcy terenu, w tym przypadku Spółdzielni Mieszkaniowej z siedzibą przy ul. M.C. Skłodowskiej. Mężczyzna został przez nich pouczony i uświadomiony o takich regulacjach prawnych.

Strażnicy przypominają, że w połączeniu z przepisem karnym art. 117 kodeksu wykroczeń takie postępowanie jest czynem zabronionym, który zagrożony jest karą grzywny do 1500 zł. Ponadto poprzez dokarmianie ptaków, a bardziej już tym, czego nie zjedzą, powodujemy, że karma taka staje się pożywką dla gryzoni i innych pasożytów, stanowiąc realne zagrożenie sanitarne, nie wspominając już o estetyce takiego miejsca. Czynność ta może również zostać potraktowana przez funkcjonariusza jako zwykłe zanieczyszczenia miejsca publicznego, za które również grozi kara grzywny do 500 zł.

/Źródlo Straż Miejska w Świdnicy/

 • tak jest

  Na Osiedlu prze okna lecą nie tylko chleb czy ziarno i rzadko ma to coś wspólnego z dokarmianiem ptaków.. bo kogo dokarmia się makaronem, obierkami po ziemniakach czy kośćmi z zupy??? Później to gnie i śmierdzi…

  • Michał M

   Wyjdzie się z pieskiem na spacer a ten znajduje i potrafi zjeść jakieś kosteczki czy inne „śmieci”… potem jest problem z psem, zatruje się i męczy… Pod blokami to tylko na smyczy i wypatrywanie czy czegoś nie żre, bo pełno tego dookoła.

   • Niedzielny Rowerzysta kocha BM

    Z psem na smyczy i z torebkami. Większość płacze ze ludzie rzucają resztki a gówien nie zbiera.

 • Domino

  Tych, którzy dokarmiają chlebem kaczki i łabędzie, trzeba karać za znęcanie się nad zwierzętami. Ludzie robią sobie z tego atrakcję dla dzieci, a ptaki chorują i woda zanieczyszczona.

 • Waldi

  No cóż, ptaki trza wystrzelać. Drzewa trza wyciąć. Ulice zaśmiecić. Powietrze zatruć z dymiących diesli. Trawniki zasypać reklamówkami i psimi kupami i będzie extra i super gut.

  • Swidniczanin

   Jak to śpiewał pewien zespół:
   „Z nożem na ptaki
   Wyprujmy im oczy i flaki”.

 • Grzegorz Żarów

  Czy w Rynku można karmić gołębie łuskanym grochem ?
  Bardzo chętnie Go zjadają a i dzieci mają zabawę ?
  Jak mój syn był mały to bardzo często to robiliśmy. Pytanie czy zgodnie z prawem, bo nie chciałbym sprawiać drugiemu dziecku radości, a sobie finansowej przykrości…