Strona główna Sport Inne Dobry występ judoków ze Strzegomia

Dobry występ judoków ze Strzegomia

0

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy AKS-u Strzegom podczas VIII Rawickiego Międzynarodowego Turnieju Judo, który odbył się w sobotę 20 października. Na starcie imprezy stanęło około 250 sportowców z 27 klubów z Polski i zagranicy.

W klasyfikacji drużynowej AKS Strzegom zdobył drugie miejsce ustępujący miejsca jedynie klubowi UKS Judo Konin. W pokonanym polu AKS prowadzony przez trenerów: Andrzeja Rozwałkę i Józefa Smotera. pozostawił m. in. UKS Judo Lipno i wiele innych klubów polskich i zagranicznych. W Rawiczu chwil radości było wiele. W kategorii juniorów młodszych Jakub Rajtar po zaciętych pojedynkach zdobył brąz, a Patrycja Duszak w kat. młodziczek wywalczyła złoty medal.

Najmłodsi judocy (rocznik 2000-2003 – kategoria dzieci) podążyli śladem swoich starszych kolegów i pokazali na co ich stać. Sara Dynowska, Hanna Fedyczkowska, Aleksandra Kawecka, Gracjan Poterała, Antoni Wojtasik, Dawid Hypta i Jakub Miszkiewicz w swoich kategoriach stanęli na najwyższym podium. Na drugim miejscu uplasowała się Nikola Miziołek, natomiast Sandra Baranowska i Maksymilian Pawlica w swoich kategoriach wywalczyli trzecie miejsca.