Strona główna Sport Piłka nożna Derby powiatu dla Świdnicy, Stal wciąż liderem

Derby powiatu dla Świdnicy, Stal wciąż liderem

0

Otwierająca stawkę wałbrzyskiej klasy okręgówej Stal Świdnica kontynuuje serię spotkań bez porażki. W derbach powiatu świdnickiego „Stalówka” pokonała 2:0 Karolinę Jaworzyna Śląska i z dorobkiem 17 punktów, na który składa się pięć zwycięstw i dwa remisy jest na czele tabeli.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem gry w środkowej strefie boiska. W tym czasie jedyny celny strzał na bramkę rywala oddał zawodnik Karoliny Jaworzyna Śląska – Borowy. W 22. minucie Stal objęła prowadzenie, składną akcję całego zespołu wykończył Rogowski pokonując Burdzego precyzyjnym strzałem z 10 metrów. Karolina szybko odpowiedziała uderzeniem z bliskiej odległości jednak w bramce Stali dobrze spisał się Kot i wynik nie uległ zmianie. Od początku drugiej odsłony, Karolina częściej gościła na połowie Stali, ale nie była w stanie przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę świdniczan. W 60. minucie Rogowski po przejęciu piłki na własnej połowie wyszedł sam na sam z Burdzym, ale górą w tym pojedynku był bramkarz gości. Na kwadrans przed końcem meczu Stal podwyższyła rezultat na 2:0 po tym, jak Piotrowski po podaniu z głębi pola pokonał golkipera z Jaworzyny precyzyjnym strzałem w długi róg bramki. Szansę na trzecią bramkę dla Stali mieli jeszcze Adamus i Darowski, ale wynik się już nie zmienił.

Stal Świdnica- Karolina Jaworzyna Śląska 2:0

Bramki: Rogowski 22’, Piotrowski 75’

Stal: Kot, R. Oleksy, Jędrasiewicz, Piotrowski (84’ Morawski), Darowski, T. Oleksy (90’ Sikora), Furmankiewicz, Śliwa (76’Tyndel), Wilk, Rogowski (67’ Bieniowski), Majcherczyk, (80’ Adamus)

Karolina: Burdzy, M. Krawczyk, Krzeczowski, Sowa, Czykieta, T. Krawczyk, Borowy, Tymcik (75’Krzak), Dąbrowski (75’ Myśliński), Ptak, Ignatowicz