Strona główna Sport Siatkówka Dekoria spisała się na piątkę

Dekoria spisała się na piątkę [FOTO]

0

Z trzema punktami z Kowar wrócili siatkarze UKS-u Dekoria Świdnica występującego w III lidze. Podopieczni Marcina Kuca pokonali 3:1 miejscową Olimpię i w tabeli znajdują się na najniższym stopniu podium.

MKS Olimpia Kowary-UKS_05

Jestem bardzo zadowolony z wygranej w dzisiejszym spotkaniu, szczególnie, że przeciwnik to zespół wymagający, który w poprzedniej kolejce pokonał trzeci zespół w tabeli UKS Tygrysy Strzelin. Mój zespół zagrał dobry mecz i każdy zawodnik wykonywał to, co do niego należało. Pierwszy set to popis naszej gry, a wygrana do 12, mówi sama za siebie. W drugim secie pozwoliliśmy zespołowi z Kowar się rozegrać, dekoncentracja po pierwszej „gładko” wygranej partii, błędy w przyjęciu, a w konsekwencji brak kończącego ataku sprawiły, że przegraliśmy tę odsłonę. Set trzeci to zażarta walka do samego końca, zaś w czwartym kontrolowaliśmy sytuację od początku do końca. 3 punkty, które wracają z nami do Świdnicy cieszą, cieszy również gra zespołu, który mam nadzieję wrócił na właściwe tory. Kowary to trudny teren do zdobywania punktów, ponieważ dobrze grający zespół jest wspierany przez fantastycznie dopingujących kibiców licznie przybyłych na mecz. Przed nami tydzień przygotowań do najważniejszego meczu pierwszej rundy rozgrywek, z aktualnym liderem ZTS Ząbkowice, który rozegramy we własnej hali już w najbliższą sobotę – powiedział po spotkaniu trener świdniczan Marcin Kuc.

MKS Olimpia Kowary – UKS Dekoria Świdnica 1:3 (12:25, 25:15, 23:25, 19:25)

Skład UKS Dekoria Świdnica: Sadowski, Szydłowski, Kruk, Pasikowski, Kulik, Dywan, Drączkowski, Czykieta, Korus, Kołodziej, Gmyrek, Chlipalski