Strona główna Sport Inne Damian Daniel zdeklasował rywali i sięgnął po złoto MP!

Damian Daniel zdeklasował rywali i sięgnął po złoto MP!

0

W rozegranych w Pęgowie II Mistrzostwach Polski Amatorów w szachach błyskawicznych świetnie zaprezentował się zawodnik klubu GLKS Goniec Żarów Damian Daniel. Nasz szachista został mistrzem Polski amatorów w blitzu.

Zwycięstwo Damiana było bezapelacyjne, kolejną osobę w klasyfikacji końcowej wyprzedził aż o 1,5 pkt. Warto odnotować, że nasz zawodnik od 5 rundy aż do końca turnieju grał na pierwszej szachownicy, nie dając się nikomu pokonać w dwumeczu. Łącznie aż siedmiu przeciwników pokonał w stosunku 2:0, a tylko z czterema osobami zanotował wynik remisowy 1:1. W zawodach wystąpiła także nowa zawodniczka klubu Klara Czaplewska, która zajęła 49. miejsce (6. w kategorii kobiet).

Poprzedni artykułOkresowe badanie techniczne samochodu – co powinieneś wiedzieć.