Strona główna Temat dnia Czwarta awaria na ul. Waryńskiego

Czwarta awaria na ul. Waryńskiego

11

Krótko mieszkańcy ul. Waryńskiego w Świdnicy cieszyli się wodą w kranach. Po usunięciu trzeciej awarii doszło do kolejnej. dzisiaj rano lokatorzy budynków zastali wykop wypełniony wodą. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada zainstalowanie wodociągu zastępczego.

Zdjęcie nadesłał czytelnik Swidnica24.pl

-Ile jeszcze można żyć w takich warunkach, cierpliwość ma swoje granice – pisze do Swidnica24.pl jeden z mieszkańców, ojciec trojga dzieci. Przypomnijmy, mieszkańcy budynków od nr 1 do 45 nie mają wody od niedzieli.

– Nastąpiło pęknięcie w pobliżu miejsca, które nasze ekipy naprawiały po niedzielnej awarii. Na razie czynimy próby obniżenia ciśnienia, by nie pozbawiać mieszkańców całkowicie wody. Jeśli się to nie uda, zamkniemy wodociąg i zapewnimy dostawę wody beczkowozami. Zapadła decyzja o niezwłocznej budowie wodociągu zastępczego, który zapewni zaopatrzenie w wodę do czasu wymiany wodociągu wykonanego z rur betonowo-azbestowych pochodzącego z lat siedemdziesiątych, kiedy budowano ten fragment Osiedla Młodych – zapowiada ŚPWiK.

/red./

 • Misza

  Przecież to skandal. Jak można czekać z decyzją? Od kogo to zależy i na kogo decyzję czekamy. Proszę podać imię i nazwisko osoby decyzyjnej lub grupy osób.
  Przynajmniej będzie wiadomo na kogo wywrzeć presję i kto będzie pierwszy do zwolnienia.
  Może już czas zacząć zbierać podpisy pod petycją?

 • KrissKross

  W dzień działkowicze podlewają, to wodociągi zwiększają ciśnienie, a w nocy ciśnienie jest tak duże, że stare rury pękają. W innych miastach dochodziło do tego, że głowice w bateriach pękały. Inna sprawa, że w dobie rur pcv, to chyba nie ma najmniejszego problemu aby tymczasowo zmostkować feralny odcinek.

  • Siostra Bernadetka

   Oj krisu krisu, zastanów się. Gdyby na działkach leciała woda z sieci to uprawiana tam marchewka byłaby niezwykle kosztowna.

   • KrissKross

    tiaaa, woda ze źródełka…

   • Jola

    Woda jak najbardziej z wodociągu, tylko że działkowcy płacą tylko za wodę a nie jak my mieszkańcy za wodę i ścieki.. stąd ta różnica 😀

    • Siostra Bernadetka

     Mimo to nie odważyłabym się podlewać nawet za pół ceny.
     Z tego co słyszałam to działki mają studnię głębinową ale może nie wszystkie bo tam za osiedlem chyba kilka kompleksów jest.

    • Nie usuwajcie konta!

     Nie płacą za ścieki, bo cała woda idzie do gruntu, co chyba oczywiste 🙂

  • Swidniczanin

   “Stare rury pękają” – a co w tym dziwnego? Jak coś jest stare i skorodowane albo popękane, to w którymś momencie szlag to musi trafić. Prędzej lub później. Nic nie jest wieczne.

  • Niedzielny Rowerzysta kocha BM

   PCV nie stosuje sie od końca lat 90-ych. PCV wodne są wyjątkowo kruche. Mostkować można rury PE.

 • Sławomir Nowicki

  Wodociąg z rur betonowo-azbestowych?! No to życzę ZDROWIA!!!

 • Bolesław Marciniszyn

  Gwoli wyjaśnienia : to są rury azbestocementowe , taki wynalazek końca lat 60-tych , ułożone w latach 70-tych w trakcie budowy Osiedla Młodych . Rury te są bardzo kruche i jak to w komunie były niskiej jakości . A rury PVC nie są kruchje i bardzo dobrze służą pod ziemią . Rury PE to najnowsza generacja bardzo dobrych i wytrzymałych rur do wody.