Ciężarówka wymusiła pierwszeństwo na motorowerzyście

Ciężarówka wymusiła pierwszeństwo na motorowerzyście

12
PODZIEL SIĘ

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze krajowej nr 5 między Jaroszowem a Strzegomiem. Kierowca motoroweru jest reanimowany, wezwano pogotowie lotnicze.

Aktualizacja 15.30: Mężczyzna nie był reanimowany, a intubowany – uściśla Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy. Motorowerzysta został przetransportowany śmigłowcem do szpitala we Wrocławiu. Mężczyzna ma 44 lata.

Jak informuje Grzegorz Oleśkiewicz, kierujący samochodem ciężarowym MAN 65-latek wjeżdżając w drogę gruntową wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym motorowerzyście. Doszło do zderzenia. Kierujący motorowerem stracił przytomność, trwa reanimacja. Nie wiadomo, kim jest poszkodowany, nie miał przy sobie dokumentów.

W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

/red./

 • Polak

  To robi się standardem że kierowcy maja wysrane na rowery i motorowery patrzą prosto w oczy i jadą bo przecież dlaczego nie jeśli w tym przypadku tak było to tylko karać ale konkretnie nie 500zł mandatu bo to śmieszna kara .

  • Domino

   Przecież będzie miał sprawę karną, więc to nie jest tylko 500 zł. To jest 500 zł na początek.

 • Gosia

  Wczoraj też ciężarówka wyjechała mi z podporządkowanej całe szczęście że mam refleks i dobre hamulce ten pseudo kierowca udawał że mnie nie widzi może był głuchy albo ślepy

 • Nie usuwajcie konta!

  Posyłajmy zawodowych kierowców na emerytury w wieku 70 lat, to na pewno zrobi się na drogach bezpieczniej.

  • henryk

   Żebyś wiedział.Ci starsi mają więcej oleju w głowie,ale jak wszędzie zdarzają się wyjątki.Więcej wypadków powodują młodzi kierowcy.

   • Nie usuwajcie konta!

    Nie do końca tak jest. Więcej młodych ma prawo jazdy, więcej młodych jeździ, więc też statystycznie więcej z nich powoduje wypadki. Starsi (z całym szacunkiem dla wieku), owszem, mają olej, ale też jednocześnie słabszy refleks i zdolności motoryczne.

 • sąsiad z przeciwka

  sądze że standardem stało się to że wszyscy za bardzo się spieszymy i nie zwracamy uwagi na innych..

 • Dominik

  Ludzie !!! DLACZEGO ZAWSZE WIDZIMY TYLKO TO CO NAS NIE DOTYCZY.JESLI MOTOCYKLEM SIE ROZBIJE WTEDY MOTOCYKLISCI ŹLI. JESLI TZW TIR TEŻ ŹLI A NIGDY SIEBIE NIE WIDZIMY DZIEKUJE..

  • Swidniczanin

   W artykule wyraźnie jest napisane, że TIR wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym motorowerzyście. Dlatego w tym przypadku TIR jest zły. Jak ktoś jeździ i powoduje wypadki to jest zły – czy to pieszy, czy kierowca, czy motocyklista. Głupków niestety nie brakuje a widzę to wracając z pracy i stojąc w korku na Metalowców. Co tam się wyczynia to głowa mała. I tyle w temacie.

 • Krewna

  Dwójka dzieci straciła okca przez nieodpowiedzialnego kierowce tira. Reanimacja zakończyła się śmiercią i tym samym stratą dla rodziny i bliskich….

  • Elżbieta Wawerko

   Proszę o kontakt: elzbieta.wawerko@onet.pl

   • Niedzielny Rowerzysta kocha BM

    Spieprzaj hieno. Latasz po informacjach o wypadkach i próbujesz zarobić.