Biskup tweetuje i zapowiada koronację

Biskup tweetuje i zapowiada koronację

17
PODZIEL SIĘ

Biskup świdnicki poszedł w ślady papieża Franciszka i od dzisiaj ma swoje konto na Twitterze. Pierwszą wiadomość Ignacy Dec wysłał podczas dorocznego, świątecznego spotkania z dziennikarzami. Zapowiedział również najważniejsze w 2017 roku wydarzenie dla diecezji – koronację obrazu Matki Boskiej Świdnickiej.

biskup-tweetuje„Dobra, prawdy i piękna nie można nigdzie kupić” – to pierwsze słowa biskupa Ignacego Deca na tweeterze.

biskup-tweetBiskup podczas spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy zaprosił do udziału w wydarzeniach kościelnych planowanych na 2017 rok. Najważniejszą uroczystością czekającą świdnickich diecezjan będzie zapowiadana na 13 maja koronacja obrazu Matki Bożej Świdnickiej (zwanej Uzdrowieniem Chorych), czczonego od setek lat w katedrze.

biskup-i-obrazWizerunek Maryi zostanie także ozdobiony drogocenną sukienką, która zaprojektowana i wykonana w gdańskiej pracowni Mariusza Drapikowskiego – bursztynnika pochodzącego z Dzierżoniowa. Do jej wykonania użyto złota, srebra, naturalnego koralu, jaspisu i brylantów.  Data uroczystości koronacji jest nieprzypadkowa, w tym dniu przypada bowiem setna rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie.

/red./

 • Bozena

  Chyba na Twitterze

  • nmisiek

   Akurat ten biskup ma na „tweeterze”. A co mu tam, nie może? Jak zarządzi tak będzie.

 • Natalia

  Lalke beda koronowac.

  • henryk

   Nie tylko koronować,ale też ubierać w sukienkę.Przecież to bałwochwalstwo!

 • Cenzor

  Koronowanie obrazu ……. hmmmm

 • nmisiek

  Ach ten biskup.

 • nmisiek

  Akurat ten biskup ma na „tweeterze”. A co mu tam, nie może? Jak zarządzi tak będzie.

 • Obi von Kenobi ;-)

  a w prasie ogólnopolskiej :
  „Skandal w polskim kościele! Czy biskup kryje przestępców?
  Biskup świdnicki Ignacy Dec (72 l.), nakazywał proboszczowi parafii w Szalejowie Górnym (woj. dolnośląskie), by wycofał zawiadomienie o przekrętach, do których miało dojść w trakcie remontu zabytkowego kościoła. Im dłużej trwało prokuratorskie śledztwo, tym naciski przybierały na sile. W końcu proboszcza wyrzucono z parafii.”
  I tylko nic c na tweecie o tym nie ma :-))

 • JAcenty

  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie
  nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
  Źródło : Biblia Tysiąclecia, Księga Wyjścia

 • JAcenty

  Cudowne święte obrazy, cudowne święte figury, cudowne źródełka, święte obrazki, cudowna woda sprzedawana pątnikom, nic Wam się nie kojarzy ?
  Brakuje Chrystusa, który z biczem wejdzie do świątyni i powypędza handlarzy, i powywraca stoły ze złotem…. nie czyńcie z domu ojca mego …. i tak dalej

 • pisfan

  „Dobra, prawdy i piękna nie można nigdzie kupić”
  nie można? u mojej babci po kolędzie, ksiądz chowając kopertę powiedział:
  Pani taka dobra i piękna, proszę wytrwać w prawdzie.

 • Lutek

  O nowa matka boska świdnicka,nie słyszałem. Za to widziałem Ślężańską matkę boską ,która zamiast dzieciątka( Horusa) trzyma chyba karpia.

 • Franek

  Oj, zleciały się się świdnickie lewaki, jak tylko w tytule artykułu pojawił się biskup.

  Ironia, zjadliwość,kpiny, pouczanie biskupa…
  Znaleźli się świeccy „uczeni w piśmie”… 😉

  I co ? Ulżyło wam?
  No to dużo zdrowia wam życzę.
  Również psychicznego. 🙂

  • JAcenty

   Przepraszam nie wiedziałem, że nie wolno zakpić z biskupa. Nie ośmieliłbym się również biskupa pouczać, wszak nie jestem tak uczony w Piśmie jak On. Przytoczyłem tylko cytat, który jak sądzę pasuje do tego artykułu. Widzę jednak, że protestanci mają dużo racji, módlmy się do Boga nie do jego wizerunku.

 • YES

  a ja chetnie bym tłitnął ale zapomniałem nazwiska tego biskupa-może mi pomozecie? imię:Antoni Pacyfik Atlantyk,waga około180 kg,ostatni widziany w karocy z tym,no… też zapomniałem-minister Orzeszko? no ten co Białowieże chce na deski zamienić.Pomożecie?

  • JAcenty

   Dydycz

   • YES

    o dziekuję dobry człowieku 🙂 dobrze przypomnieć sobie miano wzorca skromnego kapłan po którym widać że nie przykłada żadnej wagi(!)do dóbr i rozrywek doczesnych-zresztą jak wiekszość z jego kasty 🙂