Biskup świdnicki w obronie telewizji Trwam

Dodany: 15 stycznia 2012
 • gość

  WTF????

 • pawec

  TAK JEST!!! Już w rynku budowany jest przecież maszt pod nadajniki. Niech sobie urzędnicy UM nie myślą, że zawłaszczą wieżę na jakieś świeckie dyrdymały.

  • http://superman.com.pl/ Superbohater

   Oby jej nie święcił żaden klecha bo się znów zawali :( Łącznik poświęcili (a raczej rzucili urok) i teraz co chwila wypadek. Dla kościoła na rękę dochody z ceremonii pogrzebowych ostatniego namaszczenia etc cała ta otoczka manipulacji religijnej doprowadzi do tego że do kościołów na jakieś 20 lat będzie chodzić garstka wiernych (zmanipulowanych) :)

 • emulator2

  jasne …. jeszcze niech dadzą rydzykowi honorowego obywatela miasta świdnicy…. żenada

  • Torowiec

   Ostatnie przecieki mówią, że jak się Watykan na JPII nie zgodzi to patronem Świdnicy decyzją księdza biskupa i jego marionetek z Rady Miejskiej zostanie o. Tadeusz Rydzyk. Oczywiście za drobnym dobrowolnym datkiem na nowego Maybacha…

   • MISTER PIZZA

    UŚMIAŁEM SIĘ BUHAH, BOKI ZRYWAĆ

    • Torowiec

     Wzruszyła mnie twoja historia.

     • MISTER PIZZA

      MNIE TWOJE TEŻ, CZEKAM NA NASTĘPNE PRZYPOWIEŚCI LUDZI, KTÓRZY MYŚLĄ ŻE KLER RZĄDZI ŚWIDNICĄ HAHAH

     • Torowiec

      A czy ja napisałem, że tak myślę? Takie są po prostu fakty, Biskup chce, Rada Miejska głosuje no to jak ci się to widzi? A Radę wybierasz, ty, ja a nie jest u władzy z nadania Biskupa. Świdnicą rządzi Murdzek, a Murdzkiem rządzi…;)

 • jamak

  niech zrobią nadajnik na wieży jestem za

 • haku

  ..no i najgorsze ,ze Bracia i Siostry mają emeryturki i jak tu do nich dotrzec…??!

 • Hycel

  Jak zwykle ateistyczne psy podniosły głos i szczekają na Kościół.

  • ateistyczna suka

   Jak chcesz mogę jeszcze powarczeć :D

  • ateistyczny kundel

   a ja popiszczeć :D

 • ate

  Exelencjo Decu drogi pokazałeś w końcu rogi wodzisz młodzież na manowce oddaj szpital nasz najdroższy przepędz siostry te zachłanne co puszczają bąki w wannie a nasz pleban z Witoszowa znowu lot zaczarterował w grudniu chodził po kolędzie choć chłop na wsi ciężko przędzie ale ponoć jest już swój bo dokupił osiem mórg

 • Aveno

  Nowa diecezja świdnicka

  Zgodnie z zarządzeniem Stolicy Apostolskiej, 24 lutego br. w godzinach południowych, w gmachu legnickiej Kurii biskup legnicki Tadeusz Rybak odczytał Papieski Komunikat o nowym podziale administracyjnym Kościoła katolickiego na Dolnym Śląsku. W wydarzeniu tym uczestniczyli księża dziekani.
  Zgromadzeni usłyszeli o ustanowieniu przez Ojca Świętego nowej diecezji świdnickiej, której biskupem został mianowany ks. prof. Ignacy Dec, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Stolicą nowej diecezji będzie Świdnica Śląska, jej patronem św. Stanisław, biskup i męczennik, a katedrą kościół św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy Śląskiej. Diecezja świdnicka została włączona do metropolii wrocławskiej. Tworzy ją 13 dekanatów z dotychczasowej diecezji wrocławskiej, a z terenów diecezji legnickiej parafie 8 dekanatów: Bolków, Głuszyca, Gościsław, Strzegom, Świebodzice, trzech dekanatów wałbrzyskich i 2 parafie z dekanatu Jawor.
  Biskup Legnicki złożył przy tej okazji swoje podziękowanie na ręce księży dziekanów z dekanatów odtąd przynależących do nowej diecezji, prosząc o przekazanie go duchowieństwu, katechetom i wszystkim wiernym za dotychczasową współpracę i współtworzenie diecezji legnickiej.
  „W tej ważnej chwili – mówił biskup Tadeusz Rybak – pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim kapłanom, katechetom, ludziom świeckim stanowiącym dotąd diecezję legnicką, za ich wierne trwanie przy Kościele, za jedność z biskupem diecezjalnym, za to, że swoją modlitwą, życzliwością wspierali posłannictwo Pierwszego Biskupa Legnickiego. Pragnę podziękować serdecznie zwłaszcza tym, którzy zostali przyłączeni do nowej diecezji, za troskę, za wielki trud w organizację naszej diecezji, która powstała przed 12 laty. Chcę podziękować za pracę duszpasterską, za troskę o wychowanie młodego pokolenia, za wspieranie Wyższego Seminarium Duchownego, za te trudne prace remontowe i budowlane, które dokonywały się w poszczególnych parafiach”.
  Słowa wdzięczności pod adresem duchowieństwa i wiernych należących odtąd do diecezji świdnickiej Biskup Legnicki wyraził w osobnym liście odczytanym na spotkaniu przez biskupa pomocniczego Stefana Regmunta. List został odczytany w niedzielę 29 lutego na terenie dekanatów należących odtąd do nowej diecezji.
  Po ogłoszonej reorganizacji diecezja legnicka liczy obecnie 28 dekanatów z 233 parafiami.

 • Aveno

  W dniu dzisiejszym ogłoszona została decyzja Papieża Jana Pawła II w sprawie utworzenia Diecezji Świdnickiej. Ojciec Święty mianował też biskupa nowej diecezji. Został nim rektor Papies-kiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu ks. prof. Ignacy Dec. 25 marca tego roku nastąpi uro-czystość święcenia nowego biskupa oraz objęcia przez niego władzy biskupiej.
  Nowa diecezja składać się będzie z 13 dotych-czasowych dekanatów Archidiecezji Wrocławskiej i 9 dekanatów Diecezji Legnickiej. Zarówno Prezydent Miasta Wojciech Murdzek jak i Starosta Świdnicki Jacek Wajs, którzy uczestniczyli w uroczystym ogłoszeniu decyzji Papieża Jana Pawła II, z zadowoleniem przyjęli wiadomość o utworzeniu Diecezji Świdnickiej. – Jest to wielkie i oczekiwane od dawna wydarzenie historyczne dla Świdnicy i Powiatu Świdnickiego. Powody do zadowolenia będą mieć przede wszystkim wierni, dla których bliskość biskupa jest bardzo ważna. Jednak utworzenie diecezji ważne jest także dla przyszłości powiatu i miasta. Umiejscowienie siedziby diecezji w Świdnicy niewątpliwie przyczyni się do rozwoju miasta i wzrostu jego znaczenia w regionie dolnośląskim – podkreślają Prezydent Wojciech Murdzek i Starosta Jacek Wajs.

 • Rafał

  „…podtrzymywanie miłości do Pana Boga, Kościoła i Ojczyzny…” i jeszcze jak umiłowany księże Biskupie owe konsorcjum medialne będzie uczyć miłości do drugiego człowieka, to pogadamy bo teraz zieje nienawiścią na lewo i prawo a Don Tadeiro nabija kase..

 • smutna

  Mam wrażenie że portal Świdnica24 BARDZO diecezji służy śmieciarz Aveno ciągle śmieci , Decu ciągle Rządzi oj czyżby Średniowiecze i Ciemnogród nam Polakom znów Watykan sponsorował ?

 • http://d.com dsv

  nie znam nikogo kto ogladalby tv trwam i to mnie czyni nieco szczesliwszym czlowiekiem …

 • obserwator

  Bardzo mądra i ciekawa wymiana myśli. Bardzo interesujące spostrzeżenia. Jestem pod wrażeniem.

 • Klamerka

  co jest tv Trwam??????????????

 • obserwator

  „co jest tv Trwam??????????????”

  Stacja TV Rydzyka, zajmująca się z grubsza polityką i lansowaniem jednej partii.

  Myślę, że przez to nie ma koncesji. Gdyby stacja zajmowała się tylko religią, wiarą i miłością chrześcijańską, listy nie byłyby potrzebne.

 • jarek

  Tv trwam powinna otrzymac miejsce na multipleksie w ramach wszech obecnego pluralizmu , tolerancji na odmiennosc i demokracje. Nie moze byc tak zeby TVN , TVP , czy Polsat mialy po kilka miejsc w multipleksach a trwam ani jednego . W polsce utworzonych na chwile obecną zostanie 6 mux. MUX 1,2,3 ma byc bezpłatny Mux 4 dla potrzeb tv w telefonach komorkowych , mux 5 i 6 dla płatnych programów np canal+. Łącznie we wszystkich 5 muxach jest miejsce na 40 kanałów z jakością SD lub propocjonalnie mniejsza dla stacji HD. Czy na 24 miejsca w mux 1,2,3 nie znajdzie sie jedno dla TV Trwam?

 • Sceptyk

  @jarek: to niech ojciec Rydzyk składa odwołanie. Teoretycznie ma szansę dostać miejsce w MUX2 po Pulsie 2. Stacja ta miała wystartować końcem grudnia, jednak do tego nie doszło i jej właściciele otrzymali od KRRiT ultimatum co do ostatecznego terminu jej uruchomienia, czyli do połowy lipca. Jeśli tego nie zrobią, jest szansa na zwolnienie miejsca w multipleksie.

  Niech TV Trwam najpierw wykorzysta środki prawne. Państwo jest strukturą świecką, w której nie otrzyma się nic za darmo tylko dlatego, że się głośno tupie, lamentuje i wrzeszczy, przy okazji przeinaczając fakty i robiąc wodę z mózgu swoim zwolennikom.

  I czy TV Trwam będzie w stanie ponieść koszty technicznego współutrzymania multipleksu?

 • ate

  niestety mój wierszyk został usunięty a nic tam złego nie było sama prawda podejrzewam że ten portal to reklama KK

 • ate

  a nasz pleban z witoszowa
  znowu lot zaczarterował
  w grudniu chodził po kolędzie
  choć chłop na wsi ciężko przędzie
  ale ponoć jest już swój
  bo dokupił osiem morg

  • wierny z W.

   Wielebny z tymi 4 hektarami
   niedawno zakupionymi chyba na
   emeryture z KRUSU liczy.

 • Baagh

  Zgodnie z newsem, biskup Dec w obronie TV Trwam powołuje się na zalecenia papieża sprzed tysiąca lat (Benedykt VI żył w X wieku). Ale mniejsza o szczegóły. Już sama nazwa tej stacji „TRWAM” sygnalizuje okopanie się na stałych pozycjach i nie zakłada rozwoju.

 • http://superman.com.pl/ Superbohater

  Żenada kościół sam się ośmiesza :D Rękami i nogami pilnuje moherów wpajając im jakieś chore bajki religijne. Nie toleruje WOŚP bo jak ma tolerować przecież to kościół powinien zbierać taką kasę a od zbiórki do zakupów sprzętu zainwestować kaskę a procenty oczywiście do swojej kieszeni DECżal.pl :D

 • Baagh

  Jeszcze dwie uwagi. Dlaczego tytuł newsa brzmi: „Biskup świdnicki w obronie telewizji Trwam”? Przecież nikt tej telewizji nie atakuje. Stwierdzono jedynie obiektywnie, że TV Trwam nie daje całkowitej gwarancji, że jest w stanie udźwignąć koszty umieszczenia programu w multipleksie cyfrowym (podobnie jak TVN24, czy Polsat News). I po drugie: biskup przy okazji chwali Radio Maryja, które – jak powszechnie wiadomo – zionie miłością bliźniego.

 • Amtest

  Ja się pod tym podpisuję. Nie ma nic lepszego od kretyńskich tekstów w radio ma ryja czy
  Telewizji Rydzyka Wielebnego Anioła Maryji. Jak chcę sobie poprawić humor to włączam.
  Pozdrowienia dla Aveno, też mnie dziś rozbawił.

 • ate

  a mnie zadziwia produkcja świętych dodam dziwnych kinga która się szczyciła tym że nigdy się nie myła i nigdy nie skonsumował jej mąż też niby swięty henryk pobożny ,ryta też jakieś dziwo i wiele wiele innych dziwolągów schizofreników paranoików którymi obrzydza kościoł k myślę że normalni ludzie wyciągają poprawne wnioski

 • olo

  Wszystkim „znawcom” programu TV Trwam polecam info z Wyborczej
  „Z wniosku koncesyjnego TV Trwam wynikało, że w naziemnej wersji cyfrowej stacja zamierza nadawać ten sam program, który już dziś nadaje za pośrednictwem satelity i sieci kablowych. Departament programowy KRRiT przeanalizował ofertę programową TV Trwam i nie zgłosił do niej uwag(!!!)

  Uwagi miał jednak departament ekonomiczny Rady, który uznał źródła finansowania stacji za niestabilne, a zadłużenie – za wysokie. Telewizja o. Rydzyka żyje z reklamy, sponsoringu i telesprzedaży w niewielkim stopniu. Działalność gospodarcza przyniosła fundacji Lux Veritatis w 2010 r. – niewiele ponad 2 mln zł”

  Jak widać oferta programowa nie była kwestionowana, min. z powodu udziału w programach wykładowców wszystkich większych uczelni w Polsce a także praktycznie codzienny komentarz specjalistów np. z Centrum Adama Smitcha. Nie zakwestionowano także umiejętności technicznych.
  Odnośnie finansów istnieje uzasadniona obawa, że szerokie udostępnienie kanału cyfrowego znacząco poprawi wpływy do TV Trwam.
  Czego się boją? odrobinę pluralizmu. Przecież moherkowe tv nie ma szans z potentatami medialnymi ;)

 • Ania

  Dzisiaj w Świdnicy odbyły się uroczystości święcenia oraz Ingres Biskupa Świdnickiego ks. Prof. Ignacego Deca.
  O godzinie 16 z kościoła pw. św. Józefa przy ul. Kotlarskiej wyruszyła procesja. Licznie zgromadzeni przeszli przez Rynek i ulicą Długą doszli do do katedry przy pl. Jana Pawła II gdzie odbyły się główne uroczystości.
  Od stuleci ta majestatyczna Katedra nie zgromadziła tak wielkiej liczby dostojnych gości. Całe lata nie widziała tylu wiernych. Ten dzień zostanie zapisany na zawsze w bogatej historii miasta.
  Od godziny 10.00 do 15.00 obok katedry działał punkt pocztowy. Można w nim było opieczętować okolicznościowe karty pocztowe wydane wspólnie przez Polski Związek Filatelistów – Koło w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy i Pocztę Polską z okazji Święceń Biskupich i Ingresu Biskupa Świdnickiego. Również pieczęć była okolicznościowa.

  8 lat temu Świdnica weseliła się że ma swoja biskupa Ignacego Deca.

 1. Najnowsze
 2. Komentowane
 3. Popularne

Zobacz nas naZobacz nas na Instagram

Sonda

Gdzie w Świdnicy najbardziej brakuje parkingów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

112

Okradli i pobili dwóch nastolatków

Okradli i pobili dwóch nastolatków

Weszli za nimi do bramy, pobili i zabrali telefony oraz […]

Nielegalna fabryczka tytoniu

Nielegalna fabryczka tytoniu

Maszynę do produkcji papierosów i zapas tytoniu, a także spirytus […]

Nie żyje niemowlę [AKTUALIZACJA]

Nie żyje niemowlę [AKTUALIZACJA]

Świdnicka prokuratura bada, dlaczego zmarło 8-miesięczne dziecko. – Niemowlę było […]

Wymusił pierwszeństwo na motocykliście [FOTO]

Wymusił pierwszeństwo na motocykliście [FOTO]

19-letni kierowca BMW wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym motocykliście. Kierowca […]


lip
8
pt
18:00 Joga w Świebodzicach @ Park Miejski
Joga w Świebodzicach @ Park Miejski
lip 8 @ 18:00 – sie 29 @ 18:00
Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i piątek. Aby wziąć[...]
18:00 Wystawa prac artystów Stowarzysz... @ Świdnica, Wieża Ratuszowa
Wystawa prac artystów Stowarzysz... @ Świdnica, Wieża Ratuszowa
lip 8 @ 18:00 – lip 31 @ 19:00
Artyści działający w Stowarzyszeniu Kanon zapraszają na wystawę prac osób[...]
lip
23
sob
11:44 Co grają w kinie @ Cinema 3d
Co grają w kinie @ Cinema 3d
lip 23 @ 11:44 – lip 28 @ 23:00
WYDARZENIA SPECJALNE: POKAZY PRZEDPREMIEROWE  EPOKA LODOWCOWA 5: MOCNE UDERZENIE 22-28.07.2016[...]
lip
25
pon
08:00 Zapisy na Regaty Książęcy Szkwał @ Sława
Zapisy na Regaty Książęcy Szkwał @ Sława
lip 25 @ 08:00 – wrz 20 @ 15:00
Zapisy na Regaty Książęcy Szkwał @ Sława | Sława | lubuskie | Polska
Do 20 września 2016r. przyjmowane są w Informacji Turystycznej w Świdnicy[...]
lip
29
pt
15:30 Motokropla @ Bielawa nad zalewem
Motokropla @ Bielawa nad zalewem
lip 29 @ 15:30 – lip 31 @ 12:00
Moto Kropla to ogólnopolska akcja krwiodawstwa przygotowana przez niezrzeszonych motocyklistów[...]
17:00 Festiwal „Inny Punkt Widzenia” @ powiat świdnicki
Festiwal „Inny Punkt Widzenia” @ powiat świdnicki
lip 29 @ 17:00 – 18:00
8. edycja multidyscyplinarnego projektu „Different Point of View”, który powinien[...]
18:30 XVII Festiwal Bachowski @ Świdnica i okolice
XVII Festiwal Bachowski @ Świdnica i okolice
lip 29 @ 18:30 – wrz 14 @ 18:00
W tym roku Festiwal Bachowski zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Wystąpi[...]
sie
8
pon
10:00 Warsztaty w Nadleśnictwie @ Świdnica
Warsztaty w Nadleśnictwie @ Świdnica
sie 8 @ 10:00 – sie 19 @ 13:00
Warsztaty w Nadleśnictwie @ Świdnica | Świebodzice | Województwo dolnośląskie | Polska
Dzieci, które spędzają lato w mieście mogą uczestniczyć w zajęciach[...]
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.