Strona główna Sport Piłka nożna Bielawianka wyszarpała trzy punkty

Bielawianka wyszarpała trzy punkty [VIDEO – GOLE]

0

Z przebiegu drugiej części spotkania wydawało się, że piłkarze Polonii-Stali Świdnica nie mogą przegrać wyjazdowego meczu z Bielawianką Bielawa, a jednak… Biało-zieloni doprowadzili do wyrównania, dyktowali w końcówce warunki gry, ale nadziali się na kontrę rywali i ulegli 1:2! To pierwsza porażka biało-zielonych w tym sezonie w rozgrywkach IV ligi.

Pierwsza odsłona była dość niemrawa. Obie ekipy myślały o skutecznym zabezpieczeniu tyłów i nie kwapiły się do frontalnego ataku. Decydująca akcja rozegrała się w tym fragmnencie meczu w 19. minucie. Eryk Klemiński stracił piłkę na własnej połowie, a rywale ruszyli z szybkim atakiem. W pewnym momencie mieliśmy szansę na przerwanie akcji, lecz Oskar Łuszkiewicz wybił futbolówkę tuż pod nogi Brazylijczyka Robsona Henrique Moriery, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Bartłomieja Kota.

Gol na 1:0 Robsona Henrique Moriery:

Gol na 1:1 Kamila Szczygła:

Gol na 2:1 Bartosza Tomkiewicza:

Druga połowa rozpoczęła się po myśli świdniczan. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Bartosz Paszkowski i gospodarze zmuszeni byli do gry w osłabieniu. Podopieczni trenera Tomasza Oleksego przejęli zdecydowaną inicjatywę, zamknęli przeciwników na własnej połowie i już w 56. minucie mieli szansę na wyrównanie. Piłka po strzale Roberta Myrty minęło minimalnie lewy słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Malca. Swego dopięliśmy 10 minut później. Piłka trafiła pod nogi Kamila Szczygła, który strzelił z wnętrza pola karnego na 1:1. Przyjezdni jeszcze bardziej podkręcili tempo i wydawało się, że zdołają zdobyć zwycięskiego gola. Uderzenie Wojciecha Szuby wybronił bramkarz, próby Roberta Myrty i Łukasza Kota były niecelne. W 84. minucie jedna z nielicznych akcji Bielawianki w drugiej połowie zakończyła się sukcesem. Przeciwnicy zabrali się z szybką kontrą, piłka trafiła na prawe skrzydło do Piotra Prokopa, który znakomicie obsłużył Bartosza Tomkiewicza – strzelca decydującego gola na 2:1 dla bielawian. W 89. minucie mieliśmy znakomitą okazję na wyrównanie, ale Robert Myrta przegrał pojedynek z Łukaszem Malcem.

Bielawianka Bielawa – Polonia-Stal Świdnica 2:1 (1:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Skowroński, Salamon, Klemiński (46′ Białas), Ł. Kot, Sowa, Łuszkiewicz (64′ Tragarz), Szuba, Szczygieł, Jagieła, Myrta