Strona główna Sport Piłka nożna Bezbramkowy remis na wagę utrzymania

Bezbramkowy remis na wagę utrzymania [FOTO]

1

Polonia Świdnica zremisowała na własnym stadionie 0:0 z Pogonią Świebodzin w meczu 29. kolejki III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Swoje mecze przegrały walczące o utrzymanie ekipy Polonii Trzebnica, Sprotavii Szprotawa i Orła Ząbkowice Śląskie – oznacza to, że na kolejkę przed końcem świdniczanie są pewni ligowego bytu.

Od początku starcia widać było, że biało-zieloni znają wagę tego pojedynku. Świdniczanie ofiarnie walczyli o zdobycie bramki i odniesienie zwycięstwa, które dawałoby utrzymanie bez względu na wyniki rywali. Tego dnia na boisku przy ul. Śląskiej bramki jednak nie padły choć obie ekipy miały swoje okazje. Pierwszy celny strzał na bramkę oddaliśmy w 23. minucie, uderzenie Laty z rzutu wolnego bez większych kłopotów wyłapał jednak stojący między słupkami Pogoni Twarowski. Chwilę później strzelać z dystansu próbował Szuba, ale była to próba niecelna. Rywale odgryzali się kontrami, lecz dobrze spisywała się nasza defensywa. W ostatnim kwadransie obie drużyny stworzyły sobie po jednej dobrej okazji na zdobycie bramki. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść biało-zieloni, Grzegorz Borowy otrzymał piłkę na linii pola karnego, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała niewiele ponad poprzeczką. Chwilę później jeszcze lepszą okazję miał Obuchanicz, który przegrał pojedynek sam na sam z Wierzbickim.

W drugiej części gry zawodnicy obu zespołów stworzyli sobie więcej sytuacji. W 56. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Obuchanicz, ale strzelił niecelnie. Chwilę później dwie okazje mieli Poloniści. Dobrą akcję Kopernickiego powstrzymali obrońcy, a piłka po strzale Fojny przeleciała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. W 67. minucie oko w oko z golkiperem Pogoni znalazł się Kopernicki, który przegrał to starcie i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis. Kwadrans później najgroźniejszy w ekipie gości Obuchanicz zdecydował się na strzał z wnętrza pola karnego, a futbolówka na nasze szczęście odbiła się jedynie od poprzeczki. Kilka minut później wynik meczu ustalić mógł Szymon Borowy, który z około 10 metrów uderzył niecelnie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie – Polonia zremisowała z Pogonią Świebodzin 0:0. Swoje mecze przegrały Polonia Trzebnica, Sprotavia Szprotawa i Orzeł Ząbkowice Śląskie – dzisiejszy remis daje zatem podopiecznym Damiana Błaszczyka utrzymanie na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Polonia Świdnica – Pogoń Świebodzin 0:0

Polonia:  Wierzbicki, Lato, Chrapek, Luber, Salamon, G. Borowy, Pietrzykowski, Szuba, Fojna, Kukla, Kopernicki oraz Jaros, Sz. Borowy, Klimczak, Kalka

/Polonia Świdnica, FOTO: Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułNa ważny temat: Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania [VIDEO]