Strona główna Sport Piłka nożna Beniaminek odprawiony z kwitkiem

Beniaminek odprawiony z kwitkiem

0

Po trzecie zwycięstwo w tym sezonie sięgnęli piłkarze czwartoligowej Polonii-Stali Świdnica, którzy ograli na własnym terenie beniaminka rozgrywek – Nysę Kłodzko. Jedyne trafienie podczas tej niezwykle deszczowej konfrontacji zdobył Wojciech Sowa!

Mimo fatalnych warunków do gry, piłkarze obu ekip stworzyli ciekawe widowisko toczone w szybkim tempie. Oba zespoły zagrały o pełną pulę i to było widać już od pierwszych minut. Spotkanie rozpoczęło się od uderzeń gospodarzy. Piłkę po strzale Wojciecha Szuby obronił bramkarz, Michał Somala zapisał z kolei na swoim koncie niecelną próbę. Chwilę później mogło być 1:0 dla Nysy. Michał Wojtal próbował strzałem głową zaskoczyć naszego bramkarza Bartłomieja Kota, ale na szczęście dla miejscowych obił tylko poprzeczkę. W 12. minucie na prowadzenie powinni wyjść podopieczni trenera Tomasza Oleksego, lecz Łukasz Kot chybił z kilku metrów. Decydująca dla losów pojedynku akcja nadeszła w 31. minucie. Wojciech Szuba dorzucił z rzutu wolnego futbolówkę na głowę Wojciecha Sowy, a ten popisał się znakomitym uderzeniem wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Kolejne minuty to szanse świdniczan. W 36. minucie niecelnie główkował Robert Myrta, a następnie Krystian Jagieła przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem gości. Ostatnie minuty należały do przeciwników. Polonia-Stal w dwóch sytuacjach mogła jednak liczyć na świetnie dysponowanego Bartłomieja Kota.

Po zmianie stron przeciwnicy szukali swoich szans na doprowadzenie do wyrównania, ale ta sztuka im się nie udała. W końcowych minutach meczu debiut w seniorskiej drużynie w rozgrywkach ligowych zaliczył kolejny młody zawodnik Polonii-Stali Świdnica – Damian Kucharski (rocznik 2000). Damian w tym tygodniu zagrał już w seniorach w Pucharze Polski, w sobotę przyszedł czas na pierwsze minuty w rozgrywkach ligowych.

Polonia-Stal Świdnica – Nysa Kłodzko 1:0 (1:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Skowroński, Salamon, Białas, Ł. Kot, Sowa, Somala, Szuba, Jagieła (46′ Szczygieł), Tragarz (75′ Mazanka), Myrta (86′ Kucharski)

Poprzedni artykułRegaty Książęcy Szkwał: Jubileuszowe zmagania rozstrzygnięte!