Balony polecą nad Krzyżową

Balony polecą nad Krzyżową [Program]

5
PODZIEL SIĘ

Prezentacją drużyn i balonów oraz festynem dla dzieci rozpocznie się dzisiaj w samo południe trzeci już Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Krzyżowej. Widowiskowe starty i przeloty będzie można oglądać nie tylko nad gminą Świdnica, ale także nad Dzierżoniowem i Dusznikami. Dla uczestników i widzów zaśpiewa Izabela Trojanowska.

W kilku konkurencjach o puchary włodarzy gminy Świdnica, Dzierżoniowa i Dusznik Zdroju powalczy 19 załóg z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Widzowie będą mogli oglądać z bliska przygotowania do lotów, starty, a sporą atrakcją stanie się zaplanowane na dzisiejszy wieczór podświetlanie czasz balonowych. Zawodom towarzyszyć będzie festyn dla najmłodszych (dzisiaj w godzinach 12.00-15.00) oraz piknik (dzisiaj od 12.00 i jutro, 1 maja, do 16.00). 1 maja impreza przeniesie się z siedziby Fundacji Krzyżowa na stadion miejski przy ul. Wrocławskiej w Dzierżoniowie, a 2 maja do Dusznik Zdroju.

Festiwal organizuje Świdnicki Klub Balonowy przy finansowym wsparciu samorządów.

/red./

 • Nie usuwajcie konta!

  W ciągu 1 dnia z plakatu wyparowało losowanie przelotów balonem wśród publiczności. Szkoda.

 • adi

  Ten festyn to żart. Byłem z synkiem o 12.30 i co? I nic. Rozstawiano dmuchany zamek i czyszczono jedną zjeżdżalnie. Zero gotowych atrakcji, budek itp. Jeden zamkniety foodtrack i dwa balony spakowane na przyczepkach to trochę mało. Ludzi zjeżdżało pełno i wszyscy zaliczali rozczarowanie. Nie polecam.

  • Krzysiek

   Niestety impreza przerosła organizatorów. Nawet nie chce mi się pisać. Za rok już raczej nie pojadę.

 • Natalia

  A kto to finansowal tak pytam……….

 • cesar

  Niestety większość atrakcji otwiera się po południu. Rok temu dużo atrakcji, lecz małe zainteresowanie. W tym roku tłumy a atrakcji mniej niż rok temu. Balony wieczorem nie poleciały… taki mamy klimat:)