9-latek potrącony na przejściu dla pieszych

9-latek potrącony na przejściu dla pieszych [FOTO]

13
PODZIEL SIĘ

Z urazem głowy i barku chłopiec trafił do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 9-latek przy czerwonym świetle na rowerze przejeżdżał przez przejście dla pieszych.

Do wypadku doszło po 13.00 na ulicy Wrocławskiej w Świdnicy. – Kierująca Fiatem Cinquecento 35-latka nie zdołała zahamować. Chłopiec uderzył w szybę auta, doznając obrażeń głowy i barku – mówi Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy. – Chłopiec przejeżdżał przez przejście na rowerze. Najprawdopodobniej miał czerwone światło. 

9-latek został przewieziony do szpitala Latawiec w Świdnicy.

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska

 • Magda Lenka

  3,5 roku temu przeżyłam taką historię-to bylo straszne i byl to mój również 9 letni syn … wiem co czuja teraz rodzice… życzę siły i dobrej wiary – mój syn również mial ogromne obrażenia głowy, leżał 3 dni na oiomie we Wrocławiu…Dziś powiem – wszystko skończyło się dobrze, ale do dziś jak sobie wspomnę to łzy mi się cisną same…nikomu tego nie życzę

 • Edison

  Współczuję rodzicom ,ale i kierowcy.Dzieci nie myślą tylko jadą ,a tyle się mówi zejdź z roweru jak przechodzisz na przejściu dla pieszych !

 • YES

  „Chłopiec przejeżdżał przez przejście na rowerze. Najprawdopodobniej miał czerwone światło” najważniejsze grzechy rowerzystów-miałem tak dwa razy – na OSM wyczynowiec-samobójca zdążył w ostatniej sekundzie a w ostatni piatek około 6 rano jakis debil jechał ulicą Sprzymierzeńców w kierunku centrum(pod górke) na TYLNYM kole samym środkiem jezdni i aż sie prosił o leciutkie pykniecie zderzakiem-ale zdązył zjechac do parku-tym czynem utwierdził mnie że trzeba bardzo uwazać na rowermenów gdyż w wiekszości sa to nieodpowiedzialni ryzykanci-mam nadzieję że młody adept jazdy po przejsciu dla pieszych wydobrzeje a jego rodzice zostaną ukarani mandatem za drogowe uchybienia synka-pani z Fiata współczuję stresu który niezasłużenie sprawił jej młodociany pirat rowerowy

  • Nie usuwajcie konta!

   Dwóch rowerzystów utwierdziło Cię w przekonaniu, że rowerzyści w większości to ryzykanci. Genialne!

   • Idunn

    Takie przykłady można mnożyć. Ja miałam sytuacje bodajże w lutym, jechałam główna i pierwszeństwo na mnie wymusił rowerzysta. Ciężko mi było wyhamować, bo było dość ślisko, a jechałam wolno. Najczęściej jak widzę rowerzystę na drodze, to zwiększam czujność.

    P.S. W przypadku z tego artykułu, może nie chodzi w sumie, o to ze był to rowerzysta, bardziej o wtargnięcie na czerwonym świetle.

   • YES

    tak- tych dwóch ostatnich i ten misio na pasach utwierdziło mnie w takim przekonaniu-wczesniej było 99 🙂 genialne -prawda?

    • Nie usuwajcie konta!

     Jak na Ciebie, to tak… 😉

 • Patrycja Szymczyk

  A ja się pytam gdzie byli rodzice w tym czasie? Nóż w kieszeni się otwiera… Rodzicielstwo do czegoś nas zobowiązuje… 9 letnie dziecko jest na tyle rozwinięte, żeby rodzic mógł mu przekazać wiedzę na temat jak poruszać się rowerem skoro już na niego usiadło. Rodzice, pamiętajmy, że to MY JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI ZA NASZE DZIECI. Zaraz zacznie się okres letni i sporo dzieciaków zostanie puszczonych samopas, bez opieki i może im się coś stać, weźmy to pod uwagę. Fakt, kiedyś wszyscy latali samopas, ale trochę inaczej byli wychowani niż dziś. Dbajmy o swoje dzieci, wychylmy nos z pracy i zajmijmy się nimi zanim będzie za późno.

  • Idunn

   Też o tym myślałam…

  • Siostra Bernadetka

   „wychylmy nos z pracy…..”
   A to się uśmiałam.

  • Waldi

   Cyt…”że to MY JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI ZA NASZE DZIECI.” A to dobre. Za nasze dzieci odpowiedzialny jest kościół, szkoła, PiS i ministra Zalewska. Wszyscy tylko nie rodzice. Przecież zabrano rodzicom możliwość wychowania dzieci. Pozostawiono tylko wychowanie bezstresowe.

   • Swidniczanin

    A co tu ma do rzeczy wychowanie bezstresowe? Mnie już w zerówce nauczyli, że na czerwonym świetle nie wolno przechodzić bo jeżdżą auta. Mało tego – na sygnalizatorze są symbole – przy czerwonym postać stojąca, przy zielonym idąca. Jak ktoś nie rozumie pisma obrazkowego to bardziej łopatologicznie już się nie da tego wytłumaczyć. Mam jednak nadzieję, że to dziecko otrzymało porządną lekcję z ruchu drogowego i będzie wiedziało, czym grozi wchodzenie czy wjeżdżanie na czerwonym świetle i będzie uważało.

 • Swidnicki Menel

  Coraz głupsze te dzieciaki produkują. Dobrze, że żyje.