Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy sezon piłkarski: Nowa Ruda – Świdnica

Rozpoczynamy sezon piłkarski: Nowa Ruda – Świdnica [RELACJA LIVE]

0

Punktualnie o godz. 15.00 piłkarze pierwszej drużyny Dabro-Bau MKS-u Polonia Stal Świdnica rozpoczynają sezon 2018/2019. Naszym pierwszym rywalem jest Piast Nowa Ruda. Zapraszamy na tekstową relację LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Skład świdniczan: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Sowa, Jagieła, Filipczak, Szuba, Białasik, Traczykowski, Baumgarten, Szczygieł

rozpoczynamy spotkanie, które poprowadzi dziś trójka arbitrów z KS Legnica

Przed rozpoczęciem meczu, drużyna Piasta Nowa Ruda otrzymała puchar za awans do IV ligi

3′ – rzut rożny dla świdniczan, blisko gola dla naszego zespołu

5′ – ależ bomba Szuby z rzutu wolnego z około 30 metrów – piłka obija poprzeczkę noworudzkiej bramki!

7′ – wrzutka Piasta w nasze pole karne, sytuację pewnie wyjaśniają świdniccy defensorzy

11′ – piłka na moment przeniosła się w okolice środka pola, ale wciąż więcej piłką operują podopieczni Rafała Markowskiego

14′ – Szuba z rzutu wolnego trafia prosto w mur, dobijać próbuje jeszcze Jagieła, lecz piłka przelatuje nad poprzeczką

20′ –  Jako pierwsi niestety do siatki trafiają gospodarze. Szybką kontrę kończy Bartosz Chabrowski! 1:0 dla Piasta!

25′ – Piast bardzo mocno cofnięty na swojej połowie, w natarciu piłkarze Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica

przerwa na uzupełnienie płynów. Szkoda ten straconej szansy, to była praktycznie pierwsza wizyta miejscowych w okolicach naszego pola karnego…

32′ – Szuba z rzutu wolnego uderza w mur

34′ – potworne zamieszanie w polu karnym Piasta, niestety brakło szczęścia i lepszego wykończenia!

38′ – bardzo blisko gola dla gości, podanie Baumgartena do Traczykowskiego w ostatniej chwili przechwycił wracający obrońca Piasta

40′ – Sowa próbował przedłużyć uderzenie Szuby i nieco zmienić kierunek lotu futbolówki – ta minęła jednak ostatecznie światło bramki

44′ – Kołat – żółta kartka

45′ – Szczygieł – żółta kartka

koniec pierwszej połowy – przegrywamy 0:1

rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania

46′ – Jagieła udanie przedarł się prawym skrzydłem, podał do Szuby, który zakończył jednak akcję niecelnym strzałem

47′ – fatalnie rozpoczęła się dla nas ta druga połowa. Rzut rożny dla Piasta, piłka trafia do Chabrowskiego, który strzałem pod poprzeczkę pokonuje Kota. 2:0 dla Piasta!!!

52′ – miażdżąca przewaga świdnickiego zespołu w posiadaniu piłki. Co z tego skoro jak na razie nie przekłada się to na groźne sytuacje bramkowe i co najważniejsze gole…

56′ – wzmacniamy siłę ognia, Myrta melduje się na boisku za Filipczaka

56′ – Brzeziński zastępuje Traczykowskiego i będzie to jego oficjalny debiut w naszej drużynie

57′ – Szuba bardzo mocno uderzył z rzutu wolnego – piłkę na rzut rożny wypiąstkował bramkarz Piasta

58′ – blisko gola Brzeziński – jego strzał wyłapał golkiper noworudzian

60′ – z dystansu próbuje Baumgarten – ta próba nie zrobiła jednak wrażenia na bramkarzu gospodarzy

63′ – dobra indywidualna akcja Szuby zakończona strzałem z okolicy 16. metra. Piłka ląduje w koszyczku bramkarza przeciwników

65′ – znów dobrze pokazał się na prawej stronie Brzeziński, który przegrał starcie sam na sam z golkiperem z Nowej Rudy

66′ – Soumar – żółta kartka

68′ – ależ zamieszanie w polu karnym Piasta – oddaliśmy chyba z pięć strzałów, każdy został wyblokowany przez obrońców lub odbity przez bramkarza

70′ – teraz oko w oko z bramkarzem Piasta znalazł się Szczygieł – trafił jednak nieczysto w piłkę i ta minęła światło bramki

73′ – przerwa na uzupełnienie płynów. Coraz mniej czasu na odrabianie strat

78′ – Kozachenko – żółta kartka. Piłkarze Piasta coraz częściej „kładą” się na murawie

85′ – Białasik strzela mocno z dystansu, ale równie mocno niecelnie