Strona główna Wydarzenia Świdnica Zarasta teren po zamkniętym markecie

Zarasta teren po zamkniętym markecie

3

Jeszcze kilka miesięcy temu działał w tym miejscu supermarket. Po jego zamknięciu teren przy ulicy Marcinkowskiego ewidentnie stracił gospodarza, który zadbałby o porządek.  Po naszej interwencji urzędnicy zadeklarowali, że zwrócą się do właściciela terenu o uporządkowanie działki.

W lutym NSZZ Solidarność Tesco na swojej stronie opublikował zawiadomienie Tesco Polska Sp. z o.o. o planowanych zwolnieniach grupowych, spowodowanych m.in. zamknięciem części placówek sieci handlowej Tesco w Polsce. Wśród 18 sklepów znalazł się market przy ulicy Marcinkowskiego 18 w Świdnicy.

W marcu Tesco Marcinkowskiego zostało zamknięte. Od tego momentu nikt nie kości trawy. Jeszcze trochę powstanie tu ściernisko – alarmował pan Jacek. Mieszkańcy zwracali też uwagę na billboardy z obskurnie porozdzieranymi pozostałościami reklam.

Zapytanie w sprawie możliwości zajęcia się problemem skierowaliśmy do świdnickiego Urzędu Miejskiego. – Teren ten należy do firmy TESCO. Miasto wystosuje pismo do właściciela gruntu o uporządkowanie działki przy ul. Marcinkowskiego – zapewnia Magdalena Dzwonkowska z magistratu.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. Dariusz Nowaczyński

 • Perun

  Ściernisko powstaje po skoszeniu:)

  • JAcenty

   A potem powstaje San Francisco 🙂

  • Siostra Bernadetka

   Co tam market, większym problemem jest teren żłobka miejskiego. Od kiedy ten jest w remoncie nikt nie kosi trawy na placu zabaw. Jak dzieciaki wrócą to już nie będzie nawet ściernisko a jedynie chwastowisko.
   A za renowację trawnika przez urzędniczą głupotę zapłaci podatnik.