Strona główna 0_Slider Przy dworcu powstaje mały parking. “To kropla w morzu potrzeb”

Przy dworcu powstaje mały parking. “To kropla w morzu potrzeb”

13

Najwyżej kilkanaście samochodów zmieści się na powstającym właśnie parkingu przy ulicy Dworcowej. Czy ułatwi on życie zmotoryzowanym, mającym obecnie spory problem ze znalezieniem wolnego miejsca w tej części miasta, tuż obok świdnickiego centrum przesiadkowego?

W grudniu ubiegłego roku zburzono kamienicę przy Dworcowej 1. Pierwotnie, teren po budynku, wraz ze znajdującym się obok zaniedbanym skwerem miał zostać sprzedany i przeznaczony pod zabudowę. Władze miasta zdecydowały jednak o zmianie przeznaczenia tego terenu.

W lutym prezydent Beata Moskal-Słaniewska ogłosiła, że powstanie tam teren zielony z kilkunastoma miejscami parkingowymi. Jak tłumaczyła, ma to związek z planowaną przebudową alei Niepodległości, która będzie oznaczała nie tylko utrudnienia w ruchu, ale także jeszcze większe problemy w znalezieniu wolnych miejsc w centrum miasta.

Czy powstający obecnie parking pomoże rozwiązać ten problem? – To kropla w morzu potrzeb. Już teraz pojawiają się problemy w znalezieniu wolnego miejsca przy budynku dworca. A przecież przy placu Grunwaldzkim chcą też zaparkować interesanci udający się na pocztę, do biura strefy płatnego parkowania, a także okoliczni mieszkańcy – komentuje jeden z taksówkarzy, przyglądający się pracom przy Dworcowej. Dziwi się przy tym, że miasto zdecydowało się na przeznaczenie sporej części terenu na utworzenie kolejnego skweru z zielenią.

Roboty przy nowym parkingu i małym skwerze ze ścieżką dla pieszych, skracającą drogę na dworzec, powinny zakończyć się w ciągu tygodnia.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • szary obywatel

  Przy dworcu powstaje piękny zielony skwer. Tak powinien brzmieć tytuł tego artykułu. TVPiS sie chowa…

  • Violetta Ostrowska

   …I kolejne kilkanaście miejsc parkingowych i wygląd centrum miasta nie będzie ,,straszył i… tak ogólnie to super pomysł. Dobrze że nie zostanie sprzedany i podzieli losy Różanej .

   • Jan

    Co ty dziecko wiesz o zabijaniu. Zwykły deal idzie i czekają z terenem na po wyborach 🙂

 • nmisiek

  Oj malkontenci, gdyby jednak sprzedano ten teren pod budowę czegokolwiek to nie byłoby żadnych miejsc do parkowania. Teraz będą i dodatkowe miejsca i teren zielony cieszący oko i nadal jest źle.
  Chyba najbardziej wkurzeni są mieszkań kamienicy sąsiadującej z tą zburzoną. Mieli przez trochę czasu dodatkowy plac do wszystkiego, łącznie z parkowaniem, a teraz im to odebrano. Ot i w tym problem.

  • daro

   Tam się kolego nie parkowało tylko chlało w krzakach , szczało po kątach a za tablicą informacyjną była wieczna melina więc brawo dla tych zmian .

   • Violetta Ostrowska

    Wizytówką na powitanie przyjezdnych raczej bym tego miejsca nie nazwała!

    • Jan

     Jakich przyjezdnych? To u nas turyści przyjeżdżają ciapONgiem z samochodami? Beata kim ty się otoczyłaś?

     • Violetta Ostrowska

      Otoczyłaś ? Jak jesteście na ,,ty” to współczuję jej otoczenia ! Jak to jakich ? Ja przybywam ! I aż przykro patrzyć na tutejszą ,,elitę” ! Jeszcze gorzej jak ktoś z zagranicy lub z Miasta przybędzie . Nie wiem gdzie przebywasz ale podpowiem: w cywilizowanym świecie można postawić auto przed dworcem i kontynuować jazdę pociągiem lub odwrotnie. Można też pozostawić pojazd pod dworcem i odprowadzić /przyprowadzić podróżnego nawet z bagażami ! Janowi – proponuję postać pod dworcem i popatrzyć na tych co ciapongiem lub autociągiem podróżują ! Wszak to centrum…przesiadkowe (WRĘCZ DWORZEC MIĘDZYNARODOWY)

  • Jan

   nmisiek co Ty jarasz?

  • Mareczek

   Geniusz nam się narodził. Zaorać cały rynek wyburzyć kamienice i zasadzić miliardy kwiatków oraz zrobić 23 miejsca parkingowe! Brawo ty.

   • nmisiek

    No, zburzyć wszystko i zrobić parkingi. Ot i cała filozofia.

 • Violetta Ostrowska

  Mam nadzieję że doczekam czasów gdy z dworca autobusowego będziemy mogli odjechać samochodem lub taksówką bez targania bagaży do postoju lub parkingu. Obecnie zakaz wjazdu i zatrzymywania dla osobowych i taxi nawet w celu zabrania pasażera z przewozów np. międzynarodowych. Coś poprzednikom nie wyszło to miejsce przyjazdów i przesiadek. Czyżby nigdy na dłużej Świdnicy nie opuszczali i nie mieli na dworcu bagaży? Parkingów też nie zawiele a obok pas nieużytków (chyba kolei).

 • Maciej Miłosz

  To jakiś żart? Nie przypominam sobie żebym miał problem ze znalezieniem miejsca przy Grunwaldzkim czy Kolejowej. Tymczasowo oczywiście nie zaszkodzi, docelowo tylko zabudowa.