Strona główna Sport Piłka nożna Pozostały dwa kroki do mistrzostwa ligi…

Pozostały dwa kroki do mistrzostwa ligi…

0

Piłkarze AKS-u Strzegom sięgnęli po dziesiąte z rzędu zwycięstwo na boiskach grupy zachodniej IV ligi. Na dwie kolejki przed końcem sezonu są blisko mistrzowskiego tytułu i prawa gry w barażu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Tym razem o sile drużyny prowadzonej przez Roberta Bubnowicza przekonał się ligowy outsider – Olimpia Kamienna Góra. Pogodzeni już ze spadem do klasy okręgowej gospodarze ulegli zawodnikom z miasta granitu 0:4. Do przerwy było tylko 1:0 dla AKS-u po golu z 40. minuty autorstwa Kamila Sadowskiego. Kolejne trafienia goście dołożyli już po przerwie. W 50. minucie na 2:0 strzelił Dawid Domaradzki, a kilka minut później na trzybramkowe prowadzenie przyjezdnych wyprowadził Roland Emeka. W 78. minucie rezultat pojedynku na 4:0 ustalił Dawid Domaradzki, zdobywając swojego drugiego gola w tej konfrontacji. Strzegomianie wciąż są liderami tabeli, ale wyprzedzają drugi Apis Jędrzychowice tylko o dwa punkty. Przy lepszym bilansie bezpośrednich spotkań jędrzychowiczan, AKS nie może pozwolić sobie na żadną stratę punktów!

Olimpia Kamienna Góra – AKS Strzegom 0:4 (0:1)

AKS: Słowik, Krupnik, Chrapek, Serweciński, Durajczyk, Sobczak (72′ Sabat), Szerszeń (87′ Lesiński), Morawski (87′ Kuczma), Sadowski (81′ Bałut), Domaradzki, Emeka (72′ Lewandowski).