Strona główna Sport Piłka nożna Pozostaje już tylko wygrać w Boguszowie-Gorcach

Pozostaje już tylko wygrać w Boguszowie-Gorcach

0

Przed ostatnią kolejką grupy zachodniej IV ligi, piłkarze AKS-u Strzegom są niezwykle bliscy wywalczenia mistrzowskiego tytułu i zapewnienia sobie prawa gry w barażu o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatniej serii spotkań podopieczni Roberta Bubnowicza muszą wygrać na wyjeździe z pogodzonym już ze spadkiem Górnikiem Boguszów-Gorce.

W przedostatniej serii meczów drużyna z miasta granitu rozbiła na własnym boisku groźną – piątą w tabeli Stal Chocianów. AKS zwyciężył aż 6:0, potwierdzając swoją dominację. Strzegomianie już od pierwszych minut rzucili się do ataku, obejmując prowadzenie już w 14. minucie, kiedy to do siatki rywali trafił Kamil Sadowski. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0 w 26. minucie pojedynku. Po zmianie stron gospodarze dołożyli kolejne cztery trafienia. Festiwal strzelecki w tej części gry rozpoczął Damian Sobczak. Kolejne dwa gole były dziełem Rolanda Emeki, a wynik ustalił Kamil Sadowski, kompletując tym samym hat-tricka. AKS Strzegom wciąż ma dwa punkty przewagi nad goniącym ich Apisem Jędrzychowice. Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu w Boguszowie-Gorcach zagwarantuje im mistrzostwo grupy zachodniej IV ligi i grę w barażu z mistrzem grupy wschodniej. Tam będzie to Foto-Higiena Gać, bądź rezerwy Śląska Wrocław.

AKS Strzegom – Stal Chocianów 6:0 (2:0)

AKS: Słowik, Krupnik (79′ Lewandowski), Kokoszka, Chrapek, Serweciński (82′ Sabat), Durajczyk, Sobczak (72′ Szerszeń), Morawski, Domaradzki, Sadowski (84′ Lesiński), Emeka (77′ Bałut).

Poprzedni artykułŚmierdzący problem Łukowej. Straż miejska zapewnia, że robi, co może