Strona główna 0_Slider Po wybojach do szpitala

Po wybojach do szpitala [FOTO]

8

Takie naprawy powinny być robione błyskawicznie! Dlaczego od kilku tygodni pacjenci jadący do szpitala w Świdnicy są narażeni na niedogodności? – skarżą się mieszkańcy Świdnicy. Część ulicy dojazdowej do Latawca jest sfrezowana, wysoko wystają studzienki kanalizacyjne. Dlaczego naprawa trwa tak długo?

Jedyny dojazd do głównego wejścia szpitala i na Szpitalny Oddział Ratunkowy na pewno nie należy do komfortowych. Zdjęta nawierzchnia i pozostawione wysoko wystające elementy nie tylko – zdaniem mieszkańców – niszczą samochody, ale narażają na dodatkowy stres pacjentów. – Przecież tędy jadą karetki z naprawdę ciężko chorymi ludźmi. Czasem liczą się sekundy, by komuś uratować życie, a tu trzeba zwalniać prawie do zera – pisze jeden z czytelników i dodaje, ze w tak newralgicznym miejscu powinno się robić wszystko, by niedogodności trwały jak najkrócej.

Od kilku tygodni Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów za ponad milion złotych na zlecenie miasta wykonuje tzw. sięgacz ulicy Leśnej, czyli drogę dojazdową do nowych obiektów wybudowanych naprzeciwko szpitala – schroniska dla kobiet i domu pogrzebowego. Inwestycja zgodnie z informacjami zawartymi w biuletynie informacji publicznej powinna być realizowana już wiele miesięcy temu. Zgodnie z warunkami przetargu oraz umową, zamieszczoną w elektronicznym rejestrze umów Gminy Miasto Świdnica,  powinna się zakończyć w marcu tego roku. W rejestrze widnieje adnotacja o aneksie, jednak czego dotyczył, nie wiadomo.

Dlaczego prace trwają tak długo i kiedy się zakończą? To proste pytanie zadaliśmy na prośbę czytelników 1 czerwca 2018 roku. Do dzisiaj rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska nie przysłała odpowiedzi.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 

 • Ryszard Kopciński

  Kiedy portal napisal cos pozytywnego o Swidnicy? Pytam z ciekawosci, bo czasami z przyzwoitisci mozna cos napisac realnego i bez negatywnych tez.

  • Jan

   Rysio luzuj łydę i przestań się napinać. Żałosny jesteś w tej ciągłej obronie czerwonych i kołchozu cesarzowej.

   • Violetta Ostrowska

    Żałosny złośliwiec.

  • Tomasz K.

   Skoro jest bubel to co mają napisać? Droga roz…ona od ponad trzech tygodni(!) Jest jedynym dojazdem do szpitala i naprawdę nie pojmuję, jak dyrekcja i władze miasta mogą na takie coś pozwolić? Jak już wspomniał “Czytelnik”, droga do pogotowia też jest tragiczna. A czas dojazdu ma niekiedy ogromne znaczenie.

  • prblc

   Wystarczy ze prywatny portal obecnej władzy pisze w samych superlatywach o mieście.

 • Czytelnik

  To jest fakt , choc wjazd do pogotowia jest jeszcze gorszy . Nowy budynek o droga dojazdowa sprzed wojny chyba .

 • Obserwator

  Bo jaśnie panowie ze świdnickich dróg to święte krowy pracujące na jedna zmianę. Nigdzie na swiecie tak sie nie pracuje.

 • daro

  Aneksami to sobie powinni d..e wycierać , nie rozumie dlaczego miasto konsekwentnie nie egzekwuje kar za nieterminowe wykonanie prac , pamiętam jak wiceprezydent poprzedniej frakcji kiedyś tłumaczył dlaczego firma nie wywiązała się w terminie , teraz przesuwanie terminów na Różanej , porażka , pracowałem pod znaną w Polsce firmą drogową , 100 tyś kary za dzień opóżnienia , konsekwentnie i bez głupiego tłumaczenia , wydaje mnie się że sciąganie kar finansowych jest w takiej sytuacji korzystne dla miasta .