Strona główna Polityka Jan Dzięcielski nie jest już wicedyrektorem w Lasach Państwowych

Jan Dzięcielski nie jest już wicedyrektorem w Lasach Państwowych

25

Dwa lata temu został odwołany ze stanowiska nadleśniczego Nadleśnictwa Świdnica, teraz kończy pracę w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Jan Dzięcielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy i aktywny działacz Platformy Obywatelskiej, został przeniesiony do Miękini.

Przez 10 lat Dzięcielski kierował świdnickim nadleśnictwem. W lipcu 2016 został odwołany i przeniesiony do Wrocławia, gdzie powierzono mu funkcję dyrektora ds. rozwoju. Jak informuje dyrektor RDLP we Wrocławiu Adam Płaksej, do rozwiązania umowy doszło na mocy porozumienia stron. Od 28 maja Jan Dzięcielski jest zastępcą nadleśniczego w Nadleśnictwie Miękinia. Nie komentuje tej zmiany.

Były nadleśniczy i przewodniczący Rady Miejskiej będzie się ubiegał o miejsce w lokalnym samorządzie podczas jesiennych wyborów. Wskazywany jest również jako ewentualny kandydat na prezydenta Świdnicy, jednak oficjalnych decyzji jeszcze nie ma.

Agnieszka Szymkiewicz
szymkiewicz@swidnica24.pl

 • Suw

  Biedny Janek a ptaszki ćwierkają że to początek złej passy.

  • Ryszard Kopciński

   Ptaszki cwierkaja i mam nadzieje cwierkac beda nawet jak nas nie bedzie. A hejtowanie swiadczy ze stal sie realna przeciwaga dla PiS-u. Ciekawy bedzie pojedynek jego z PMurdzkiem na prezydenta Swidnicy. Obstawiam w ciemno ze wygra z kandydatem PiS.

 • Mareczek

  Tak się zastanawiam czy w Miękini jest biblioteka?

 • Ryszard Kopciński

  Tak to teraz jest ze fachowcow zastepuje sie miernotami. Bedzie ciekawie jak PiS przegra chyba nauczyl wszystkich jak dobiera sie #kadry#. Przedszkolanka zajmuje sie rolnictwem, geodeta koksem,. Misiewicze wszedzie.

  • Mareczek

   Święta prawda u nas w mieście tez kilku fachowców zastąpiono miernotami. Taki klimat.

   • Doktor Alban

    Gdzie drwa rąbią, tam drzazgi lecą …to akurat wie każdy lesniczy. Dzięcioł myślał może , że to zabawa w klocki Lego. To polityka. Powinien być zadowolony , że nie wylądował na zielonej trawie. To pewnie da do myślenia kolegom z PO. Jak w Urzędzie Miejskim na początku kadencji BMS wiozła ludzi z PO on wtedy montował uklad z SLD , z sobą jako przewodniczącym Rady Miejskiej. Nikomu nie pomógł. Rok temu zalogowal żonę jako wicedyrektor Biblioteki Miejskiej. Kadencje może Dzięcioł naprawdę uznać jako udaną 🙂

    • Mareczek

     Dla mnie totalne zero. Sprzedał siebie i nas ( wyborców) komuchom za czapkę śliwek. Takich ludzi powinno się eliminować z polityki.

     • Ryszard Kopciński

      Mareczku Ciebie to nikt kupic nie chce, to o jakiej sprzedazy mowa? Jestes #bezwartosciowym towarem# i stad masz problrm bo chcialbys ale nikt Cie nie chce. Pozostaje internetowy hejt.

     • Mareczek

      Problem w tym ze ja na sprzedaż nie jestem, ty musisz pisać bo z tego masz na chleb.

    • Ryszard Kopciński

     Oj mylisz pojecia pomocy? Chodzi ci o pomoc slabym partyjnym kolegom, ktorzy juz dawno uciekli z PO? Ludziom czlowiek wiele pomaga i sam zobaczysz przy urnach i twoj hejt tu nic nie zmieni. Trzymam kciuki.

    • Politolog z Katowic

     “Nikomu nie pomógł. ”
     Pomógł sam sobie i swojej rodzinie i to jest najważniejsze.

  • Natalia

   To sie nazywa demokracja bez roznicy czy PIS Lub PO, wygrany bierze wszystko.

 • Politolog z Katowic

  Oj szkoda że nasz kraj nie jest tak duży jak USA można by Pana celebrytę leśniczego wysłać na Alaskę, ale zawsze zostaje Podlasie albo Bieszczady. Na Podlasiu nasz narcystyczny przewodniczący RM mógłby ubrać się w chustkę i zamieszkać w jakiejś chacie, palić zioła i zostać szeptuchem, odczyniać uroki i klątwy, może koleżanka prezydentka byłaby jego pierwszą pacjentką? A Bieszczady? może nowa sesja RM z wilkami, z niedźwiedziami, z borsukami, z rysiami, z sarnami, z lisami (ale nie Tomasz!)? Nie wiem czy ten region południowo-wschodni pomieścił by ego naszego Janka leśniczego?

  • Ryszard Kopciński

   No strasznie musisz sie Go obawiac, ze az tak daleko chcesz wydylac dobrego fachowca. Sam pewnie niewiele znaczysz i niewiele mozesz poza zwyklym hejtem. Taki urok miernot i nieudacznikow.Swoja droga i Podlasie i Bieszczady i kazdy zakatek Polski jest piekny i pewnie wart #mszy# niczym Paryz.

   • Mareczek

    Może pomyśl co zrobił gajowy i jak zawiódł wyborców że wzbudza takie negatywne emocje. Myślę że to jest jego koniec i PO powinna go wywalić z listy tak jak całą resztę lizusów Słaniewskiej. Albo są w PO albo w SLD?

    • Ryszard Kopciński

     Ale zarowno On jak i Ci lizusy sa w PO i nie przechrzcil sie jak ty i inni nowoczesni. Czas juz przy tych wyborach pokarz kto mila racje. Odrobina cierpliwosci.

     • Jan

      Jakie PO lizusy SLD i ograne zakompleksione nazwiska na służbie Słaniewskiej

  • daro

   Politolog , Ty lepiej zostań w Stalinogrodzie , sorry Katowicach , idż na kopalnia na szychte zostań sygnalistą i kochaj swojego Pana z Warszawy , on Ci umowa na wungiel przedłuży bedziesz miał na bajs jodła . Od Niederschlesien trzym się z daleka .

 • Jan

  To prawda czas na nowe otwarcie w świdnickiej PO, Pogonić stary układ i zrobić nowe otwarcie z N. owymi ludźmi !!!

  • Ryszard Kopciński

   Wlasnie tu o to chodzi by stare wrocilo uklad z Nowoczesna Wspolnota Samorzadowa plus do tego PiS z Murdzkiem na czele. Ale tego sie nie wroci i hejtowanie nic nie da. P. Murdzek, Etel, Rut itp to ta sama ekipa injuz nikt sie na to nie nabierze.

   • Jan

    Jaki układ Nowoczesnej ze wspolnotą co ty człowieku jarasz?

 • Madzia

  Janek Drwal będzie grabarzem świdnickiej PO, no chyba że reszta poza Żurkiem przejrzy na oczy i im podziękuje. Mam jeszcze prośbę do Szymona przestań komentować każdy wpis;)

  • Pająk

   A Grudziński? Co go łączy z PO? To beatowy żołnierz na usługach SLD.

  • Ryszard Kopciński

   Swidnicka PO zniszczyli tacy jak Mazurek ma problemy z prawem, Skorski niby byl w PO i tez jego watek w tej samej sprawie prokuratorskiej, Zukowski szybka przechrzta do Nowoczesnej, Murdzek taki niby bezpartyjny a zawital do PiS z Gowinem, ktoremu nie starcaza do 1 i Zalkiem, ktory drwi z niepelnosprawnych. Obecna prezydent nie sciemnia bezpartyjnosci i nie wodzi za nos. Widomo, ze z SLD i to jest tysiac razy bardziej ok i przez 12 omamianie:-) Teraz PO powinna miec swojego kandydata z dala od Nowoczesnej Wspolnoty Samorzadowej i dzialac. A Ci ktorych wymieniacie wygrali w okregach jednomandatowych z tymi hejterami bo gdyby nie zmisna na kolejne wybory partyjne szans by nie mieli.

 • Mareczek

  puk, puk Panie dzięcioł 😉