Strona główna 0_Slider Fontanna na Wałowej już do poprawki?

Fontanna na Wałowej już do poprawki? [FOTO/VIDEO]

8

Zrewitalizowany za około milion złotych skwer u zbiegu ulic Wałowej, Komunardów i Sikorskiego napotkał pierwszą usterkę. Część kamiennych płyt ułożonych na tamtejszej fontannie zaczęła się ruszać. Klawiszując z boku na bok mogą one stanowić zagrożenie dla najmłodszych świdniczan, którzy upodobali sobie zabawę w fontannie.

Zupełnie odmieniony skwer przy Wałowej został oddany w ręce świdniczan 25 kwietnia. W jego centralnym punkcie znalazła się fontanna posadzkowa, której budowa miała pochłonąć niemal 440 tys. złotych. Podczas upalnych, wiosennych dni stanowiła ona prawdziwą oazę dla okolicznych mieszkańców, a zwłaszcza dla najmłodszych, którzy mogli schłodzić się w wodzie bijącej z fontannowych dysz.

Do tej pory jedynym problemem skweru były osoby spożywające tam alkohol. Nie odstraszały ich kamery monitoringu pilnujące porządku na odnowionym terenie. Kilkukrotnie w tej sprawie interweniowali świdniccy strażnicy miejscy.

W piątek na jaw wyszedł problem klawiszujących płyt w fontannie. Do uszkodzenia podobnych, posadzkowych wodotrysków dochodziło już w wielu polskich miastach, jednak przyczyną zniszczeń były zazwyczaj samochody, których kierowcy nieopatrznie wjeżdżali tam, gdzie nie powinni. W przypadku świdnickiej fontanny przyczyna musiała być inna, ponieważ niemal cały obiekt otaczają ławki zamontowane na betonowych półkolach.

Informację o usterce przekazaliśmy urzędnikom ze świdnickiego magistratu. Oczekujemy na zajęcie przez miasto stanowiska w tej sprawie.


Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • AnkaH

  matki latają za dzieciorami i rozklekotały fontannę 😀

 • Lucjan

  Dalej bierzcie firemki Janusz & Grazyna sp zoo. Dalej bierzcie najtansze oferty. Dalej poprawiajcie te wszystkie partaniny w nieskonczonosc.

 • GlosGlos

  Świdnica światowa stolica cudów…

 • abc

  Do listy usterek można jeszcze dodać niedziałające dwa oczka LEDowe. W obydwu przypadkach z palety barw RGB działa tylko jeden kolor. Wystarczy przyjrzeć się.

 • Suw

  Jak się buduje fontannę w zimie pod namiotem to czemu się później dziwić? Poza tym fontanna stoi a cała reszta rozkopana i nie skończona. Wszystko pod publiczkę.

 • ToMi *Świdnica – Dolny Śłąsk*

  Do poprawki też jeden z elementów maskujących wodowtrysk bo rdzewieje i nie estetycznie to wygląda

 • michbaner

  Stara zasada budowlańców mówi, materiałów nie żałuj syp piach i lej wodę do woli.

 • michbaner

  A czego można się spodziewać po tym jak w mieście rządzą komuniści z sld ? Fuszerki i bylejakości.