Strona główna Sport Inne Zacięta walka jaworzyńskich szachistów

Zacięta walka jaworzyńskich szachistów

0

Na starcie VI Szachowych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej stanęło 51 osób. Turniej rozegrano na dystansie 5 rund w trzech grupach: dziewcząt z klas 1-3, chłopców z klas 1-3 oraz dziewcząt i chłopców z klas 4-7.

Najbardziej wyrównaną walkę o zwycięstwo stoczyły najmłodsze szachistki. O kolejności na podium zadecydowała dopiero punktacja pomocnicza. Zwyciężyła Ewa Śmigiel, minimalnie wyprzedzając Basię Tomczak oraz Anitę Mentel. Wśród chłopców z klas 1-3 z kompletem punktów zwyciężył faworyt – Piotr Tomczak. Drugie miejsce zajął Piotr Radziszewski, a trzecie Igor Karniej.

W najstarszej grupie wiekowej komplet punktów zdobyła Anna-Maria Michalska, która w ostatniej rundzie wygrała po bardzo zaciętej grze z Martą Więcław. Dziewczęta zajęły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając wszystkich chłopców! Trzecie miejsce wśród dziewcząt z klas 4-7 zajęła Oliwia Kilańska. Wśród chłopców triumfował Jakub Kozieł. Drugi był Michał Mielnik, a trzeci Michał Charytanowicz.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk dyrektora szkoły – Krzysztofa Sołtysa. Zwycięzcy otrzymali ponadto statuetki i medale. Nad sprawnym przebiegiem turnieju jako główny organizator czuwał wicedyrektor Marcin Kruk.

/opr. red./

Poprzedni artykułWojciech Murdzek oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Świdnicy. On sam nie potwierdza startu
Następny artykułLiga TKKF: Triumf Chemika, Swidnica24.pl czwarta! [FOTO]