Strona główna 0_Slider Wielkie święto rodziny w Świdnicy

Wielkie święto rodziny w Świdnicy

24

Rodziny i ci, którzy je wspierają łączą siły! Za tydzień przez miasto przejdzie tradycyjny marsz, którego finałem będzie festyn na świdnickim Rynku, połączony z promocją rodzicielstwa zastępczego.

Już 27 maja odbędzie się w Świdnicy II edycja Święta Rodziny. Jest to inicjatywa, która ma na celu pokazanie piękna rodziny i jej wielkiej wartości oraz zaproszenie wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego do wspólnej, aktywnej zabawy.

W tym roku oprócz Fundacji Małżeństwo Rodzina do grona organizatorów dołączyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy oraz wspólnota Domowego Kościoła.
Serdecznie zapraszamy na organizowane w ramach Święta Rodziny obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest 30 maja. To szczególny dzień, dzień podkreślający ogromną rolę rodzicielską i opiekuńczą wszystkich rodzin zastępczych.

W ubiegłym roku Święto Rodziny spotkało się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców powiatu świdnickiego. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja również okaże się idealną formą wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia. Wśród ogromu przygotowanych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.


Święto Rodziny rozpocznie się o godz. 15:00 na placu św. Jana Pawła II, skąd wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: “Polska Rodziną silna”.

Tradycyjną trasą dotrze on na Rynek, gdzie na scenie rozpocznie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej działającej przy Dzierżoniowskim Domu Kultury, a swoje stoiska będą miały świdnickie instytucje i organizacje działające na rzecz rodziny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz wspólnoty katolickie. Zaproszenia przyjęły również instytucje dbające o nasze bezpieczeństwo, wśród nich 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka, który zaprezentuje statyczny pokaz uzbrojenia indywidualnego i zespołowego oraz umundurowanie taktyczne w różnych wariantach.

Na najmłodszych uczestników czekać będzie rycerskie miasteczko zamków dmuchanych, zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie buziek, tworzenie biżuterii oraz konkursy sprawnościowe. Po raz pierwszy odbędzie się również Międzyszkolny Turniej Mega Piłkarzyki na wielkim dmuchanym boisku, do którego udziału zostały zaproszone świdnickie szkoły średnie. Wśród atrakcji nie zabraknie poczęstunku darmowym żurkiem czy loterii z cennymi nagrodami (za udział w imprezie). Każda rodzina będzie mogła również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w darmowej fotobudce.

W tym roku po pierwszy będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku oraz dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy przymierzyć alkogoogle i narkogogle, aby zapoznać się z niebezpieczeństwem stosowania używek i ich wpływu na nasz organizm.

Zapraszają:

Fundacja Małżeństwo Rodzina
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy
Domowy Kościół Świdnica

 • Cobra

  Grunt to rodzinka 🙂

 • Kornik

  Polska byłaby jeszcze “silniejsza rodziną”, gdyby w końcu uznała prawnie małżeństwa jednopłciowe. Wbrew temu co stara się wmówić kościół nie jest to żadne zagrożenie dla rodziny, a wręcz przeciwnie – umacnia jej znaczenie. A ten marsz, jako iż jest z inicjatywy środowisk katolickich, niestety takie rodziny pomija. Szkoda.

  • Violetta Ostrowska

   Kościół katolicki jest sam w sobie ,,rodziną” z tą różnicą że rodzin nie zakładają a co za tym idzie …. wybudować dom (zapracować na to ) , spłodzić syna , zasadzić drzewo – nie dotyczy.

   • Marek Ko

    Kościół katolicki to nie tylko kler na który, patrząc po wielu komentarzach ma Pani obsesję. To też ludzie świeccy, którzy zakładają rodziny, budują domy za swoje ciężko zarobione pieniądze, płodzą dzieci, sądzą drzewa etc.

   • Taka prawda

    Pani ma jakiś problem związany z konarem.

    • Obi von Kenobi ;-)

     Panie nie ma mają komarów, ale co ty o tym mozesz wiedzieć.
     Biedactwo

     • Taka prawda

      Oj, nie zrozumiał aluzji…

     • Obi von Kenobi ;-)

      ani ty– biedaku ;-))
      Współczuję

     • Taka prawda

      Powiedziałeś tak patrząc w lustro…

     • Obi von Kenobi ;-)

      Nie, ależ skąd to do ciebie było 😁
      Nawet i tego nie pojąłeś ?
      Juz nie mam siły wciążj zniżać się do twojego poziomu. Zreszta i tak nikt tobie, ani twemu wodzowi nie powie że „białe to białe” 😜

     • Taka prawda

      Juz, wciążj, Zreszta – twoje literówki. Raczki ci się trzęsą…

  • Taka prawda

   Wcale nie szkoda. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny a nie wspólnota dwóch zboczeńców. Rodzina to chłopak i dziewczyna a nie dwóch zboków i pies

   • kornik

    Co jest twoim zdaniem zboczonego w związku dwóch kochających się osób? A małżeństwo może stworzyć również dwóch mężczyzn lub dwie kobiety, co funkcjonuje w większości krajów UE. Zdanie polskiego ciemnogrodu nikogo w tej kwestii nie interesuje.

    • Taka prawda

     Jeśli dla ciebie między odbytem a pochwą nie ma różnicy, to tylko współczuć znajomości anatomii człowieka. Idiotyczne próby nazywania małżeństwem związku zboczeńców czy jak ich zwał nie zmienią faktu, że małżeństwem od zarania dziejów był związek mężczyzny i kobiety. Nikogo nie interesuje znaczy ciebie nie interesuje, cóż, dla mnie żaden problem.

     • Obi von Kenobi ;-)

      A w Ameryce biją murzynów 😜
      Co ma dla kochającego sie małrzeństwa anatomia ?
      Choć dla faszystów miała, stad ich mordy na niepełnosprawnych.

     • Taka prawda

      Dla “małrzeństwa”(sic!) kochającego inaczej nic. Taki POziom. Biegasz po tematach jakbyś miał problemy gastryczne.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Czyzbys nieogarniał rzeczywistości ? Ociężałość umysłowa to po prostu taka przypadłość . Nic starszego. Ludzie normalnie z nią egzystują. Spokojnie. 😜

     • Taka prawda

      Dowodem na taką egzystencję jesteś ty!

     • Obi von Kenobi ;-)

      Ha ha ha i to jest argument, cienki jesteś jak smoleńska parówka

     • Taka prawda

      Kolejny raz spojrzałeś w lustro zerkając na…

     • Kornik

      Jeśli sprowadzasz związek dwóch osób wyłącznie do seksu to tobie należy współczuć – braku inteligencji emocjonalnej. Dodatkowo na twoim miejscu zaczęłabym się niepokoić, że tak bardzo interesują cię odbyty innych mężczyzn i to co z nimi robią :). Swoją drogą, ciekawe czy masz podobne obiekcje co do seksu analnego między kobietą a mężczyzną. Jeśli nie, to wytłumacz mi proszę różnicę między męskim a damskim odbytem specjalisto od anatomii.

     • Taka prawda

      Ciebie raczej interesują odbyty mężczyzn. Mnie nie bardzo. Są różne zboczenia i nie mam zamiaru o nich pisać, Szkoda czasu. Zainteresowana, wysil się i poszukaj w sieci.

     • Kornik

      Widzę, że nie doczekam się od ciebie merytorycznych argumentów. Brzmisz jak słaby pisowski troll, albo bardzo ograniczony człowiek. Którykolwiek by to nie był przypadek fakt jest jeden – nie ma sensu prowadzić dalszej dyskusji.

     • Taka prawda

      Lubisz dyskusje o zboczeniach, bo cię kręcą. Mnie nie. Argument(jakikolwiek) w twoich wypowiedziach nie występuje. O twoim brzmieniu szkoda pisać.