Strona główna Sport Piłka nożna Strzelili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry

Strzelili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry

0

Być może był to gol na wagę barażu o awans do piłkarskiej III ligi. Drużyna AKS-u Strzegom po prawdziwej wymianie ciosów pokonała na własnym boisku Odrę Ścinawa 4:3. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 93. minucie spotkania Dawid Domaradzki.

Drużyna z miasta granitu wciąż plasuje się na pozycji lidera grupy zachodniej IV ligi, ale tuż za nimi jest Apis Jędrzychowice. Gdyby spotkanie ze Ścinawą zakończyło się remisem, nowym liderem tabeli zostałby właśnie Apis. Tak się jednak nie stało…

Mecz rozpoczął się po myśli strzegomian, którzy za sprawą Kamila Sadowskiego objęli prowadzenie w 26. minucie pojedynku. To było jedyne trafienie w pierwszej odsłonie, a prawdziwe strzelanie czekało na kibiców w drugiej części gry. W 55. minucie goście wyrównali, a bramkarza AKS-u pokonał Michał Piechuta. W 73. minucie wydawało się, że jest już po meczu. Po dwóch ciosach miejscowych – Mariusza Krupnika i Dawida Domaradzkiego zrobiło się 3:1. Odpowiedź przeciwników była jednak błyskawiczna. Na listę strzelców wpisali się Damian Maślej oraz Damian Cichuta i zrobiło się 3:3. AKS walczył do końca, zapewniając sobie wygraną w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Gola na wagę triumfu nad Odrą strzelił Dawid Domaradzki.

AKS Strzegom – Odra Ścinawa 4:3 (1:0)

AKS: Słowik, Krupnik, Chrapek, Kokoszka, Serweciński, Durajczyk, Domaradzki, Morawski, Sobczak (89′ Szerszeń), Sadowski, Emeka