Strona główna 0_Slider Siatkarki Polonii otarły się o I ligę!

Siatkarki Polonii otarły się o I ligę!

0

Pomimo świetnego bilansu – dwóch wygranych i zaledwie jednej porażki, siatkarkom MKS-u Polonia Świdnica nie udało się uplasować w pierwszej dwójce podczas turnieju finałowego o awans do I ligi. O włos wyprzedził nas UKS Szóstka Mielec, który dziś musiał uznać wyższość biało-zielonych i Bluesoft Mazovia Warszawa!

Kluczowy okazał się sobotni pojedynek z gospodyniami – WTS-em KDBS Bank Włocławek. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej zagrały wspaniale, wygrały, ale jak się później okazało jedynie za 2 punkty (zwycięstwo po tie-break’u). Było wiadomo, że oprócz niedzielnego zwycięstwa z pewnym już awansu UKS-em Szóstką Mielec, będziemy musieli trzymać kciuki za włocławianki w starciu z warszawską Mazovią. Niestety sprawdził się czarny scenariusz. Polonistki co prawda swój mecz zwyciężyły, ale w kolejnym górą była Mazovia Warszawa i to właśnie ta ekipa obok UKS-u Szóstki Mielec awansowała do I ligi! We Włocławku spotkały się najlepsze z najlepszych II-ligowych zespołów. Biało-zielone zaprezentowały się znakomicie, przegrywając dosłownie o włos. Mielczanki i warszawianki podobnie jak my zakończyły zmagania z dwoma wygranymi, tyle że z tymi bardziej cennymi, bo za 3 punkty… Nasze zawodniczki zasłużyły na olbrzymie słowa uznania i mogą wracać do Świdnicy z podniesionymi głowami. Jako jedyne okazały się lepsze od zwyciężczyń turnieju – siatkarek UKS-u Szóstka Mielec.

Pierwszy set zdecydowanie należał do mielczanek, które w tym momencie dominowały na parkiecie. O tym świadczył wynik. Rywalki wygrały pierwszego seta aż 25:13. Nasze siatkarki nie miały zamiaru się poddawać i w kolejnych partiach wrzuciły znacznie wyższy bieg. Druga odsłona zaczęła się dla nas bardzo dobrze, bo od prowadzenia 5:2. Oponentki szybko wyrównały, ale w końcówce na prowadzeniu znów znalazły się nasze dziewczyny, wygrywając 25:22. Trzecia partia miała podobny przebieg. Do połowy tego seta wynik oscylował wokół remisu, ale w decydujących momentach szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na naszą stronę. Biało-zielone wyszły na 4-5 punktowe prowadzenie, zwyciężając 25:20. Czwarty set to znów nieprawdopodobne emocje. Przez większość czasu na niewielkim prowadzeniu znajdowały się nasze siatkarki, lecz rywalki doprowadzały do wyrównania. W końcówce przyszło nam grać na przewagi. Próbę nerwów lepiej wytrzymały polonistki, wygrywając 26:24, a cały pojedynek 3:1. MVP meczu została Ewa Woźniak.

MKS Polonia Świdnica – UKS Szóstka Mielec 3:1 (13:25, 25:22, 25:20, 26:24)

Polonia: Wiktoria Paluszkiewicz, Sandra Mielczarek, Ania Maziakowska, Natalia Gezella, Aleksandra Druciak, Alicja Krusiewicz, Agnieszka Adamek, Ewa Woźniak, Aleksandra Małodobra, Ania Śmidowicz, Paulina Jewiarz, Klaudia Kołodziejczak.