Strona główna Sport Piłka nożna Seria przerwana, przegrywamy z Piastem

Seria przerwana, przegrywamy z Piastem [FOTO]

0

Nie udało się piłkarzom Polonii-Stali Świdnica sięgnąć po trzecie z rzędu zwycięstwo na boiskach IV ligi. Biało-zieloni ulegli na własnym obiekcie Piastowi Żerniki Wrocław 0:1.

Po dwóch bardzo dobrych, wygranych meczach przeciwko Sokołowi Wielka Lipa i Sokołowi Marcinkowice, tym razem przytrafił nam się słabszy występ. Mimo, to mogliśmy dopisać do swojego dorobku przynajmniej punkt. Początek spotkania to spokojna gra w środku pola, bez większego zagrożenia dla bramkarzy obu ekip. Pierwszą groźną sytuację obserwowaliśmy w 11. minucie. Robert Pikulicki zdecydował się na strzał z dystansu, ale Bartłomiej Kot zdołał odbić futbolówkę. Kilka minut później gospodarze popisali się składną akcją zakończoną sporym zamieszaniem w szesnastce rywali. Niestety dla nas brakło szczęścia, by skierować futbolówkę do sieci. Do końca pierwszej części gry, dwukrotnie zagroził nam jeszcze Robert Pikulicki,. Szczególnie warta odnotowania jest sytuacja z 34. minuty, kiedy to piłka po jego strzale przeleciała niewiele nad spojeniem słupka z poprzeczką.

Po zmianie stron goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 51. minucie Bartłomiej Skowroński zdołał dojść do piłki i wybić ją z linii bramkowej. Decydująca akcja meczu nadeszła w 65. minucie, a naszym katem okazał się doświadczony 41-letni Maciej Kowalczyk, były piłkarz m.in. Arsenału Kijów, Śląska Wrocław, Korony Kielce, Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Olimpii Grudziądz czy Sandecji Nowy Sącz. Pomocnik Piasta bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego zdołał pokonać Bartłomieja Kota. Poloniści dążyli do wyrównania i mocno przycisnęli szczególnie w ostatnich 10 minutach. Dwukrotnie groźnie zrobiło się po uderzeniach Kamila Szczygła, lecz w obu przypadkach piłka mijała światło bramki. W 88. minucie bardzo dobrą okazję na wyrównanie miał też Marcin Traczykowski, który chybił z wnętrza pola karnego.

Polonia-Stal Świdnica – Piast Żerniki Wrocław 0:1 (0:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Sowa, Skowroński, Matwiejko, Somala (65′ Ł. Kot), Łuszkiewicz, Traczykowski, Tragarz, Szczygieł, Myrta.

/FOTO: Artur Ciachowski/