Strona główna Sport Piłka nożna Odwrócili losy meczu i zgarnęli komplet punktów

Odwrócili losy meczu i zgarnęli komplet punktów

0

Piłkarze AKS-u Strzegom nie zawiedli swoich kibiców i sięgnęli na własnym obiekcie po kolejny komplet punktów na boiskach grupy zachodniej IV ligi. Liderzy tabeli pokonali Nysę Zgorzelec 3:1.

Zawodnicy z miasta granitu byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji i potwierdzili swoją dominację. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się jednak dość nieoczekiwanie gości. W 22. minucie prowadzenie Nysie zapewnił Łukasz Wójcik. Strzegomianie rzucili się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie 2:1. Dwukrotnie receptę na bramkarza przyjezdnych znalazł niezawodny Roland Emeka. Po zmianie stron rezultat na 3:1 ustalił Marcin Morawski. Ekipa AKS-u wciąż plasuje się na pozycji lidera tabeli grupy zachodniej IV ligi, mając dwa punkty zapasu na Apisem Jędrzychowice.

AKS Strzegom – Nysa Zgorzelec 3:1 (2:1)

AKS: Kretkowski, Krupnik, Kokoszka, Serweciński, Sabat (75′ Lewandowski), Szerszeń, Domaradzki, Bałut (83′ Grosiak), Sobczak, Morawski, Emeka (88′ Kuczma)

Po długiej przerwie swój dorobek punktowy powiększyli piłkarze Karoliny Jaworzyna Śląska. Outsider grupy wschodniej IV ligi zremisował na własnym boisku 1:1 z Orłem Ząbkowice Śląskie. Oba gole padły w pierwszej połowie, jako pierwszy trafił Łukasz Maciejewski (Orzeł), wyrównał tuż przed przerwą Mateusz Mróz.

Karolina Jaworzyna Śląska – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:1 (1:1)

Karolina: Wajdzik, Słapek, Salamon, Czernicki (82′ Borowy), Putaj, Mróz, Rojek (46′ Drozdek), Rosiak, Adamowicz (46′ Ignatowicz), Ptak, Piątek

Poprzedni artykułNowy skwer, stare przyzwyczajenia?