Strona główna 0_Slider Miejsce parkingowe na środku ulicy: zamalowali kopertę, znak pozostał

Miejsce parkingowe na środku ulicy: zamalowali kopertę, znak pozostał

18

Mieszkańcy kamienicy przy placu 1000-lecia ponownie zostali zaskoczeni przez świdnickich drogowców. Najpierw na środku drogi wymalowano im miejsce parkingowe, pomimo istnienia parkingu po drugiej stronie ulicy. Teraz nowe oznakowanie na jezdni zostało usunięte, ale pozostawiono znak informujący o wydzielonym miejscu. – I jak tu teraz parkować? – pytają świdniczanie.

Przypomnijmy, kilka dni temu na placu 1000-lecia zaczęto wprowadzać zmiany w sposobie parkowania. Jak mówiła rzecznik świdnickiego magistratu, ma tam obowiązywać obustronne parkowanie równoległe, zamiast jednostronnego – skośnego. Nowe oznakowanie zaczęło pojawiać się w ubiegłym tygodniu i właśnie wtedy doszło do pierwszego zgrzytu.

Panowie z miejskiej służby drogowej zjawili się po północy i budząc mieszkańców kamienicy rozpoczęli malowanie miejsca. Rozumiemy, że może istnieć konieczność wydzielenia takiego miejsca, ale czy koniecznie trzeba to robić bezmyślnie? Ulica jest jednokierunkowa i w sytuacji gdy na „wyznaczonych” miejscach zaparkują samochody i na kopercie również zostanie zaparkowany samochód nie ma szans, by przejechał ktokolwiek, w tym pojazdy uprzywilejowane – mówiła pani Dorota. Inni mieszkańcy mówili wprost o drogowym absurdzie i skarżyli się, że zmiany zostały wprowadzone bez konsultacji z nimi.

Koperta parkingowa dla niepełnosprawnych została ostatnio zamalowana szarą farbą. Nie wiadomo, czy doszło do tego z uwagi na konieczność wprowadzenia poprawek do nowej organizacji ruchu na ulicy, czy też urzędnicy ugięli się pod wpływem krytyki ze strony mieszkańców.

Chociaż nowe oznakowanie poziome zostało zamazane, w dalszym ciągu przy placu 1000-lecia stoją znaki informujące o zmienionych zasadach parkowania. Kierowcy cały czas stosują się jednak do starej organizacji ruchu.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • Perun

  Jak tak sobie czytam o tej zmianie organizacji ruchu na Pl. 1000 lecia, to odnoszę wrażenie, że zlecający te opisane prace kierował się logiką wziętą wprost z tego kawału:

  Idzie facet ulicą z wielką księgą.

  Przechodzi przez przejście dla pieszych i zatrzymuje go policjant:

  – Panie co to jest?

  – To książka o logice.

  – A co to takiego ta logika?

  – Wytłumaczę Panu na przykładzie, ma pan akwarium?

  – No mam.

  – To pewnie ma Pan rybki?

  – No mam.

  – Jak ma Pan rybki to lubi Pan chodzić łowić rybki?

  – No lubię.

  – To pewnie lubi Pan wypić?

  – No lubię.

  – Jak lubi Pan wypić, to lubi Pan dziewczynki?

  – No lubię.

  – To jak lubi Pan dziewczynki to nie jest Pan PEDAŁEM.

  Policjantowi tak się spodobało, że postanowił kupić sobie taką samą dużą książkę.

  Zachodzi na posterunek a tam kolega:

  – Stary co to?

  – A książka o logice.

  – A co to ta logika?

  – To ja Ci na przykładzie wytłumaczę, masz akwarium?

  – Nie.

  – To jesteś PEDAŁEM!

 • Nie usuwajcie konta!

  Zamalowują na szaro, bo konserwator zabytków tak każe. Niebieska, jaskrawa farba odciąga spojrzenia turystów od zabytkowych kamienic. Serio, to nie jest żart!

  • wo

   Pół roku temu wszędzie w centrum malowano najpierw na niebiesko, a po konsultacji z konserwator zabytków (czemu nie wcześniej?!) zamalowano na szaro. W tym przypadku chyba jednak postanowiono sprawdzić czy może Pani konserwator nie zauważy?? A nuż się uda!

   • henryk

    Starosta 18 lutego 2016 roku wysłał zapytanie do ministra i 30 marca otrzymał odpowiedż,że ani oznakowanie drogowe ani nawierzchnie dróg nie podlegają ochronie konserwatorskiej.Nawet w parkach kulturowych oznakowanie jest wyłączone i nie podlega ochronie. Konserwatora wymyślili urzędnicy, aby nie ponieść odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązków i oszustwo przez wymuszanie opłat w SPP. We Wrocławiu i innych miastach miejsca postojowe są pomalowane i nikt konserwatora się nie pyta.

  • henryk

   A co ma konserwator zabytków do nawierzchni drogi?Z konserwatorem to mądrusie z urzędu wymyślili.

   • Swidniczanin

    A jest na to jakieś pismo od konserwatora czy to rzeczywiście czyjś wymysł? Bo na gębę to sobie można.

    • henryk

     Jak napisałem wcześniej.Oznakowanie drogowe i nawierzchnie dróg nie podlegają ochronie konserwatora.Taka też jest opinia Ministra Infrastruktury.Decyzję konserwator zabytków wydała ale na wniosek Prezydent,chociaż ustawie taki wniosek nie jest znany.Po prostu,nie wyznaczono (wymalowano) miejsc parkingowych przynajmniej od 14 lutego 2014 r.a po wyrokach WSA od 2003 r. i w związku z toczącym się śledztwem w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Prezydent, potrzebna była taka decyzja,że niby nie mogli wymalować.Ręka rękę myje.Wrocław zawsze malował miejsca i jakoś konserwator nie zabroniła.

  • Jola

   Z panią konserwator się nie rozmawia, tylko wykonuje jej polecenia…Panstwo w Państwie…

   • Swidniczanin

    Jak to? Oni mają związane ręce i nic nie mogą! Haha

    • Jola

     Proponuje załatwić jakaś jakąś sprawę z panią konserwator w Wałbrzychu, na ustosunkowanie się do pisma ma 30dni i robi to 29:) i do tego pełno uwag, jakieś alllleee i wymagania…

 • Domino

  Powinni niebieską kopertę zmyć jakimś rozpuszczalnikiem,a nie zamalowywać na granatowo. Jak to wygląda?!

 • Natalia

  Po co sie trudzic farba a kreda nie wystarczy…..i taniej , ekologicznie i glupi malunek po deszczu zniknie idealnie w sam raz.

 • Katarzyna Borek

  A przecież rzeczniczka UM tłumaczyła, że koperta jest namalowana prawidłowo bo będzie zmiana na parkowanie równoległe po obu stronach. No to jak coś się znowu zmieniło? Będzie jak na Nauczycielskiej – trzy razy przemalowywali miejsca postojowe… Jeden wielki chaos…. Mam wrażenie, że ktoś robi cesarzowej na złość albo nad niczym ktoś nad czymś nie panuje…

  • henryk

   Tylko ona sama takiego wrażenie nie odczuwa bo nad tym nie panuje.

 • GlosGlos

  Jakie miasto taki parking…

  • Swidniczanin

   Jak zrobią linię do Wrocławia przez Sobótkę to kupię Ci bilet.

  • JAcenty

   Mam kolegów w Aeroklubie, pogadam z nimi i załatwimy Ci darmowy przelot do Wrocławia. Na pożegnanie dostaniesz kopa i wyp……aj.

   • Waldemar Skowronski

    Dlaczego Polak Jest TAKIM IDIOTA ?.