Strona główna 0_Slider Kolejny sukces świdnickiego pilota balonów

Kolejny sukces świdnickiego pilota balonów

0

Krzysztof Zapart dokłada kolejne trofeum do swojej kolekcji. Pasjonujący się od 6 lat sportem balonowym mieszkaniec gminy Świdnica wspólnie z pilotem Krzysztofem Borkowskim zajął II miejsce w 28. zawodach balonów gazowych Carl Götze Wettfahrt 2018 w Dusseldorfie.

Podczas jednego lotu do wykonania były dwa zadania: przelot do celu oddalonego o 50 km i osiągniecie największej odległości podczas 5 godzin lotu. W pierwszej konkurencji do celu zabrakło zaledwie 300 metrów i Polacy byli drudzy, w locie na odległość rywali zostawili  w tyle. Ostatecznie w generalnej klasyfikacji Polscy piloci przegrali o zaledwie 9 punktów  z Erykiem Baltussenem. Jak mówi Krzysztof Zapart, o a tej stracie zadecydowało jeden błędny odczyt.

Krzysztof Zapart ma na swoim koncie starty w najsłynniejszych zawodach balonowych na świecie – w Pucharze Gordona Bennetta. W 2017 roku zajął II miejsce wraz z Andym Caytonem w Mistrzostwach Ameryki, osiągając dystans 3 516 kilometrów. Ma za sobą loty nad mroźnym Spitsbergenem. Dał się także poznać jako organizator Festiwalu Balonowego.