Strona główna 0_Slider Inżynierska bez szans na prędki remont

Inżynierska bez szans na prędki remont

7

Codziennie korzystają z niej pracownicy zakładów działających na terenie świdnickiej podstrefy ekonomicznej. Muszą ją także pokonać autobusy MPK. Niestety, wyboista i dziurawa ulica Inżynierska nie doczeka się w tym roku remontu.

Na początku maja z apelem o zajęcie się poprawą nawierzchni ulicy zwrócił się do miasta pracownik jednej z firm zlokalizowanych przy Inżynierskiej. – Na co dzień dojeżdżam do pracy wydłużonymi kursami linii 6. Stan drogi, po której poruszają się autobusy i inne pojazdy jest katastrofalny. Czy naprawdę urzędnicy nie widzą lub nie chcą zauważyć problemu wszystkich korzystających z ulicy Inżynierskiej? – pytał świdniczanin, pan Karol.

Dziwił się, że miejscy urzędnicy nie są zainteresowani remontem drogi prowadzącej bezpośrednio do zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Przecież po tej ulicy kilka lub kilkanaście razy dziennie przejeżdżają autobusy, będące majątkiem miasta! Lada chwila przyjadą nowe autobusy – najdroższa ruchoma wizytówka Świdnicy. Jak pasażerowie mają jeździć w komfortowych warunkach, skoro autobus od samego rana tłucze się po takiej „drodze”? – dopytywał.

Rzeczywiście, na przełomie maja i czerwca do Świdnicy mają trafić najnowsze Solarisy Urbino, zamówione w ubiegłym roku. Ich powitanie będzie jednak wyboiste. –  W tym roku nie jest planowany remont ulicy Inżynierskiej – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Jak dodaje, potrzeby związane z przebudową dróg w mieście są bardzo duże i nie da się w krótkim czasie nadrobić wieloletnich zaległości. – Z każdego obszaru typowane są najpilniejsze inwestycje. Przypomnę, że w ostatnim czasie wykonano już, bądź są w trakcie realizacji remonty m.in. takich ulic jak: Wałbrzyska, Przyjaźni, Kraszowicka, Kopernika, Sikorskiego, skrzyżowanie ulic Wodna/Mieszka, Sprzymierzeńców, Spółdzielcza czy też Komunardów – wylicza Dzwonkowska.

Jest jednak nadzieja, że w przyszłości na tej liście znajdzie się także Inżynierska. – Remont tej ulicy będzie brany pod uwagę w tworzeniu kolejnych planów inwestycyjnych miasta – kończy rzeczniczka magistratu.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. czytelnik

 • Maciej Miłosz

  Inżynierską mało kto widzi więc po co robić? Wielu głosów to nie da. Ale może chociaż jakieś kwiatki uda się posadzić wzdłuż na osłodę?

  • Swidniczanin

   Kochany… idź na Stalową, gdzie z jakiś przyczyn brakuje 400m asfaltu. Ludzie chodzą tamtędy do pracy, a jest to coś gorszego niż droga gruntowa. Pracuję tam od 2008r i nic nie da się z tym zrobić. Były petycje do panów prezydentów Murdzka i Pałaca, w odpowiedzi same przeciwności losu i niedasizm. 10 lat minęło i nic. Pomijam, że cała ta strefa jest źle zrobiona i o 14:00 to jest tam carmageddon.

 • Pepe Reina

  A ul. Różaną w centrum na szczęście nikt nie jeździ – jest w podobnym stanie 🙂

  • Violetta Ostrowska

   Klęska pod każdym względem! Budowlaną też już można zaliczyć do tego ciągu atrakcji.

 • Czytelnik

  Różana to jeden wielki wstyd dla miasta , ale aby nie trzeba było jej remontować to proponuje przestawić parkowanie na prawą stronę , może lewa jest mniej zniszczona 🙂

  • Violetta Ostrowska

   Lub zamknąć i zasłonić murem .

 • Michał Myszkiewicz

  i co z tego że przyjadą nowe i będą jeździć po starej drodze -ale tylko z kierowcą. Niech firma sam sobie zrobi podjazdzik …(tzn. miasto musi zrobić_ i to jest dalej komuna