Strona główna 0_Slider Festyn rodzinny, bieg i zawody kajakowe nad zalewem Witoszówka

Festyn rodzinny, bieg i zawody kajakowe nad zalewem Witoszówka

4

Rekreacyjny bieg wokół zalewu Witoszówka, zawody kajakowe, a na dokładkę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. To wszystko już w niedzielę, 20 maja na terenie przy bosmanacie. Na Festyn Rodzinno-Sportowy „Jan Paweł II papieżem sportowców” zaprasza Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy i Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Wstęp wolny.

Do wzięcia udziału w festynie zapraszamy całe rodziny. Atrakcji nie zabraknie, każdy znajdzie coś dla siebie. Hasło imprezy – „Jan Paweł II papieżem sportowców” idealnie wpisuje się w odbywające się w Świdnicy Dni Papieskie. Chcemy zaakcentować i przypomnieć, jak wielka wagę do sportu i aktywności fizycznej przywiązywał nasz wielki rodak – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa cztery godziny. O 15.00 wystartuje Bieg Papieski (zapisy od 13.00 w Bosmanacie). Trasa długości nieco ponad dwóch kilometrów wytyczona zostanie wokół akwenu. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie mierzony czas. Na pierwszych 500 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal.

O 16.00 rozpoczną się Rodzinne Zawody Kajakowe (zapisy od 15.00 w Bosmanacie). Dwuosobowe załogi (rodzic+dziecko do 18 lat) będą miały do pokonania dystans ok. 100 metrów. Ilość biegów i system rozgrywki uzależniony będzie od liczby uczestników. Limit załóg – 24.

Wokół Bosmanatu staną dmuchańce dla dzieci oraz miasteczka sportowe LZS i TKKF Licznikowiec. Będą pokazy policji, straży pożarnej i ratownictwa wodnego oraz przejażdżki żaglówką po zalewie. Na seniorów, ale i nie tylko czekać będzie stoisko Caritas z punktem badań medycznych. Będzie też coś dla duszy: występy laureatów IV Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka Radości”. Imprezie będzie towarzyszył również wątek charytatywny – akcja pomocowa dla ciężko chorej dziewczynki Zuzi Strzelczyk.

PROGRAM FESTYNU RODZINNO-SPORTOWEGO „JAN PAWEŁ II PAPIEŻEM SPORTOWCÓW”

20.05.2018 (niedziela) – BOSMANAT, UL. POLNA DROGA

Czas trwania imprezy: 14.00-18.00

13.00-14.30 – zapisy do Biegu Papieskiego (Bosmanat)

15.00 – Bieg Papieski

15.00-15.45 – zapisy do Rodzinnych Zawodów Kajakowych (Bosmanat)

16.00 – Rodzinne Zawody Kajakowe

Regulaminy zawodów kajakowych i biegu na stronie OSiR Świdnica.

/OSIR Świdnica/

 • Violetta Ostrowska

  Przyznam że się zdziwiłam ! Już myślałam że to impreza kościelna pod patronatem nieżyjącego Watykańczyka , a tu organizatorem ,,kościelnych dni papieskich” jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy i Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Świdnica świecka czy już od dawna Watykańska ! Nie moje klimaty na spędzanie wolnego czasu i odpoczynek. Mam swoje wspomnienia o swoich bliskich których już nie ma ! (pomysł dobry ale… wykonanie/ patronat do…)

  • michbaner

   Do synagogi lub do meczetu pewnie pani bliżej.

 • Polny Konik

  #wybory #kampania #koryto plus

 • Suw

  SLD nigdy nie miało problemu z układaniem się przed wyborami z kościołem. To pokazuje tylko pazerność na władzę, zakłamanie i prawdziwe oblicze czerwonych.