Strona główna Sport Piłka nożna Coraz bliżej barażu o III ligę

Coraz bliżej barażu o III ligę

0

Nie zwalniają tempa piłkarze czwartoligowego AKS-u Strzegom. Liderzy grupy zachodniej pokonali na wyjeździe Górnika Złotoryja 1:0. To siódme zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Roberta Bubnowicza.

Piłkarze z miasta granitu mieli przewagę przez większą część spotkania, lecz nie potrafili w pełni udokumentować swojej wyższości. Brakowało przede wszystkim skuteczności, a decydująca akcja meczu nadeszła w 44. minucie. Sędzia podyktował jedenastkę za zagranie ręką jednego z gospodarzy we własnym polu karnym, a skutecznym egzekutorem okazał się Dawid Domaradzki. W drugiej połowie AKS zanotował nieco słabszy okres gry, lecz przeciwnicy nie zdołali zmienić wyniku meczu. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek, strzegomianie są liderami grupy zachodniej IV ligi. Nie mogą pozwolić sobie jednak na potknięcie, bowiem jak cień podążają za nimi zawodnicy Apisu Jędrzychowice, którzy tracą tylko dwa „oczka”.

Górnik Złotoryja – AKS Strzegom 0:1 (0:1)

AKS: Słowik, Kokoszka, Chrapek, Durajczyk (80′ Szerszeń), Serweciński, Krupnik, Morawski, Sobczak (90′ Bałut), Domaradzki, Sadowski, Emeka.

Poprzedni artykułGrad medali świdnickich wojowników podczas Super Ligi Judo!