Strona główna Sport Piłka nożna Szalony mecz w Strzegomiu, AKS nowym liderem rozgrywek!

Szalony mecz w Strzegomiu, AKS nowym liderem rozgrywek!

0

To był z pewnością szlagier całej rundy wiosennej na boiskach grupy zachodniej piłkarskiej IV ligi. Drugi w stawce AKS Strzegom podejmował lidera – Apis Jędrzychowice. Gospodarze efektownie odwrócili losy meczu i zostali nowymi liderami tabeli!

Przed tym spotkaniem oba zespoły dzielił w tabeli tylko punkt i to zapowiadało spore emocje. Wydawało się, że znakomity początek gości ostudzi zapały piłkarzy z miasta granitu. Apis po golach Krzysztofa Pieśkiewicza i Łukasza Chodygi prowadził w 23. minucie już 2:0. Strzegomianie nie zamierzali składać broni i jeszcze przed przerwą złapali kontakt za sprawą Rolanda Emeki. Decydujące okazały się minuty tuż po wznowieniu gry. W 47. minucie do wyrównania doprowadził Damian Sobczak, a trzy punkty miejscowym zapewnił w 51. minucie Roland Emeka. Do końca meczu na murawie trwała twarda walka o każdy centymetr boiska. Obie ekipy kończyły mecz w dziesiątkę. Boisko z czerwonym kartonikami musieli upuścić Marcin Kokoszka (AKS) i Marcin Gawlik (Apis). Oprócz tego żółte kartki obejrzało jeszcze pięciu innych piłkarzy AKS-u, Apis kończył spotkanie dodatkowo z czterema „żółtkami”. AKS Strzegom został nowym liderem tabeli. Apis traci dwa, a Orkman Szczedrzykowice już osiem punktów.

AKS Strzegom – Apis Jędrzychowice 3:2 (1:2)

AKS: Słowik, Krupnik (65′ Szerszeń), Kokoszka, Chrapek, Durajczyk, Serweciński, Morawski, Domaradzki, Sobczak (89′ Bałut), Sadowski, Emeka (90′ Lewandowski)