Strona główna 0_Slider Świdniczanin oskarżony o milionową szkodę. Ruszył proces

Świdniczanin oskarżony o milionową szkodę. Ruszył proces

18

Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu rozpoczął się proces Sławomira Mazurka, pochodzącego ze Świdnicy byłego prezesa Stawów Milickich. Został oskarżony o niegospodarność, która doprowadziła do powstania szkody w wysokości 1,2 miliona złotych. Były prezes nie przyznał się do postawionych przez prokuraturę zarzutów.

Przypomnijmy. Śledztwo trwało od początku 2016 roku. Prokuratura uważa, że prezes spółki akcyjnej Stawy Milickie Sławomir Mazurek od 15.10.2012 do 31.03.2015 roku doprowadził do zawarcia niekorzystnych i niezasadnych umów na kwotę co najmniej 1 196 000 zł.  Sprawa dotyczy m.in. umów z architektami zatrudnionymi do opracowania dokumentacji projektowo kosztorysowej centrum rekreacyjnego na terenie Stawów. Wynagrodzenie dla nich opiewało w sumie na kwotę blisko 1,4 mln zł. Biegli powołani w tym śledztwie ocenili, że pracę można było wykonać za kwotę wielokrotnie niższą. Jak informuje Gazeta Wrocławska, prezes zatrudnił trzy osoby, polecone przez swojego, znajomego architekta  Waldemara S.. W tym gronie znalazła się m.in. partnerka życiowa Waldemara S.

W innym przypadku prezes  zawarł umowę z doradcą niezgodnie z regulaminem udzielania takich zamówień,  co skutkowało wypłaceniem bezzasadnie  kwoty ponad 30 tys. zł za niewykonane zlecenie. Ponad 76 tys. zł za niewykonane działania informacyjne i promocyjne oraz dodatkowo 18 tys. zł za niewykonane opracowanie biznesplanu inwestycji – budowy przetwórni ryb  trafiło do innej prywatnej firmy. Oskarżenie obejmuje jeszcze nieprawidłowości związane z wydaniem 45 tysięcy złotych przy realizacji projektu realizowanego ze środków unijnych. Byłemu prezesowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sławomir Mazurek w wydanym w 2016 roku oświadczeniu przekonywał, że nie działał na szkodę Stawów Milickich, a za całą sprawą stoi donos skonfliktowanego z nim byłego pracownika spółki. W kwietniu 2016 roku zrezygnował z funkcji prezesa Stawów Milickich.

/opr. red./

 • Free Your Mind

  Poczytalem troche w internecie. Wierze prokuraturze a nie Sławomirowi M. Nastepny co pomylił wspólne NASZE dobra ze swoim prywatnym podwórkiem. kiedys to takiego nazywali ” złodziej ” . Czy teraz poniesie konsekwencje? Jak myslicie?

 • Free Your Mind

  Sławomir Mazurek w wydanym w 2016 roku oświadczeniu przekonywał, że nie działał na szkodę Stawów Milickich, a za całą sprawą stoi donos skonfliktowanego z nim byłego pracownika spółki ” koniec cytatu. Czy ten facet ma opinie publiczną za głupków? Żenujące

 • YES

  a nie lepiej było kasety wypożyczać z radnym L. ?

 • Gargamel

  Rzeczywiście, pan Mazurek albo innych ma za głupków, albo sam takim jest.

  • Suw

   Myślę że kilku na tym forum nie powinno się obrażać na takie założenie pana Mazurka.

 • Krzysztof Czarnecki

  A podobno do prawomocnego wyroku sądu jest się niewinnym.

 • Gargamel

  To dlaczego tak głupio się tłumaczy, bo : 1) nie wskazał, z jakich to przyczyn jakoby nie działał na szkodę swojego pracodawcy w sytuacji, gdy podane okoliczności zdają się wskazywać na kręcenie lodów (przekręt), 2) jakie znaczenie ma to, że doniesienie do organów ścigania złożyła osoba z nim skonfliktowana, przecież nie ta osoba prowadziła postępowanie karne łącznie z wniesieniem aktu oskarżenia. Chyba że bawimy się w przedszkole.

  • Madzia

   Zaraz się pomoczysz ze szczęścia, a pojęcia nie masz o czym piszesz. Przeczytać nawet nie potrafisz ze zrozumieniem tego co jest napisane!

   • Free Your Mind

    Gargamel logicznie napisał. po co go obrażasz ? Takie osoby jak ty tylko obniżają poziom tego forum do swobodnej ( i kulturalnej) dyskusji. Jesli juź chcesz bronić oskarżonego Słwawomira M. To prosze argumenty nastepnym razem.

 • Gargamel

  Niezwykle inteligentna inaczej Madziu ! Ty chyba zaraz kupę zrobisz ze smutku, że czegoś jakoby nie zrozumiałem. Przyjmij do wiadomości, że czym innym jest zasada niewinności przed prawomocnym wyrokiem, a czym innym prymitywne argumenty oskarżonego mające świadczyć o jego niewinności. Niezależnie od tego musisz nauczyć się oczywistej prawdy, że o ile formułujesz zarzuty, to masz obowiązek przedstawić ich motywację (domyślać się jej nie mam obowiązku), w innej sytuacji traktować Cię należy jak dyletanta. Tak więc w przyszłości przemyśl swoje wątpliwości, zanim się wystawisz na kompromitację.

  • Madzia

   Architekci i nadzór wykonali pracę dla inwestycji za blisko 30 mln. Wg portalu i prokuratury pobrali 1,4 mln z tego 1,2 mln niekorzystne i nieuzasadnione umowy. Z tego wynika że ich praca była warta wg oskarżenia 200 tysięcy. Pozdrawiam i proszę się tak nie napinać bo żyłka może nie wytrzymać 😉

 • Norbert Madalinski

  To ten Waldi S.?!
  🤔

  • Alojzy

   Ta, brat Skórzyńskiego 😀

 • Bolesław Marciniszyn

  Zero zdziwienia , jak kombinuje się przy zlecaniu projektów to później trafia się przed sąd !!!!

  • Mareczek

   Bolek jesteś żałosny

   • Bolesław Marciniszyn

    Odezwał się anonimowy żałosny bohater!!!! Więcej odwagi anonimie !!!!

 • Ryszard Kopciński

  Protoplasta porozumien ze WS i poparciem przez lat p. Murdzka z zarzutami a w tle byly zastepca prezydenta p. Waldemar? Teraz p.Slawomir znowu namawia do porozumienia nowoczesej wspolnoty samorzadowej (tej od 6 kroli, od dzialania konstytucji 3 Maja, i mylacych powstania). Powinien spalic sie ze wstydu, a mysli, ze sprawiedliwosc go nie dosiegnie. Dalej probuja oglupiac Swidniczan, a to wszystko juz bylo we Wspolnocie Samorzadowej i sie rozeszli jak macki osmiornicy po roznych partiach i stowarzyszeniach.

 • Suw

  Jakoś dziwnie brakuje mi od dwóch dni na forum Szymka i Joanny. Czyżby mieli jakieś problemy w pracy?