Strona główna Sport Piłka nożna Postawili się liderowi

Postawili się liderowi [FOTO]

0

Bez happy endu zakończył się dla piłkarzy Polonii-Stali Świdnica mecz 21. kolejki piłkarskiej IV ligi z liderem tabeli – Foto-Higieną Gać. Goście zwyciężyli 1:0, dość szczęśliwie strzelając swojego gola w drugiej części meczu.

Pierwsza połowa upłynęła nam pod kątem wyrównanej walki. Kibice byli świadkami żywego widowiska, jednak sytuacji bramkowych było niewiele. Wpływ na to miała bardzo dobra postawa obu drużyn w formacji defensywnej. W 7. minucie z rzutu wolnego bardzo niedokładnie uderzał Janusz Gancarczyk. 6 minut później zakotłowało się w polu karnym Foto-Higieny, a Robertowi Myrcie brakło centymetrów, żeby sięgnąć piłkę i wpakować ją do sieci. Ta sytuacja mocno pobudziła świdniczan, którzy podkręcili tempo i seryjnie dorzucali futbolówkę z bocznych sektorów boiska. Niestety obronną ręką wychodzili z tych starć obrońcy zespołu z gminy Oława. W 26. minucie bardzo groźnie z dystansu uderzył Andrii Kozachenko, lecz piłkę zdołał jednak opanować interweniujący Marcin Mazur. Kilka minut później z okolicy 16. metra chybił nasz napastnik Robert Myrta. Końcówka pierwszej połowy należała do przeciwników, najlepszą okazję miał Miłosz Kubacki, ale jego strzał wybronił Bartłomiej Kot.

W drugiej części gry spotkanie się zaostrzyło. W 53. minucie mocno potraktowany przez dwójkę rywali został 16-letni Jakub Filipczak, który musiał opuścić boisko. Dla młodego pomocnika Polonii-Stali Świdnica był to debiut w wyjściowej jedenastce w meczu ligowym. Co ważne, debiut bardzo udany. Obie drużyny walczyły o trzy punkty, lecz w 72. minucie szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych. Na uderzenie z dystansu zdecydował się wprowadzony w drugiej połowie meczu Michał Gałaszewski. Futbolówka zaliczyła kozioł na jeden z nierówności w polu karnym i zupełnie zaskoczyła Bartłomieja Kota. Do końca poloniści walczyli o doprowadzenie do remisu, ale ta sztuka im się nie udała. Warto odnotować debiut kolejnego młodziutkiego gracza biało-zielonych w drużynie seniorów. W końcówce spotkania na murawie pojawił się 17-letni stoper Piotr Florian.

Polonia-Stal Świdnica – Foto-Higiena Gać 0:1 (0:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Jagieła, Białas, Skowroński, Kozachenko, Łuszkiewicz (83′ Florian), Filipczak (53′ Madej), Szuba, Szczygieł, Matwiejko (62′ Mazanka), Myrta

/FOTO: Artur Ciachowski/