Strona główna Sport Piłka ręczna Zawodniczki z SP 105 najlepsze w szczypiorniaka

Zawodniczki z SP 105 najlepsze w szczypiorniaka

0

Po przerwie spowodowanej feriami zimowymi uczniowie świdnickich szkół wrócili do rywalizacji w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2017/2018”. Na pierwszy ogień poszły dziewczęta walczące w turnieju piłki ręcznej klas gimnazjalnych.

Mimo, że na co dzień trenują siatkówkę, dziewczęta z SP 105 (G 3) okazały się bezkonkurencyjne w turnieju szczypiorniaka, zorganizowanego 5 lutego w hali sportowej SP 105. Zwycięska drużyna przeważając zdecydowanie wzrostem wykorzystywała ten atut, szczególnie w obronie. W obu rozegranych meczach dzięki temu straciła tylko trzy gole. Przyczyniła się też do tego skuteczna gra bramkarki „sto piątki”. Zawodniczki SP 105 pokonując najpierw w pierwszym meczu dziewczęta z SP 4 stosunkiem 8:2, a następnie „szóstkę” 6:1 awansowały na dalszy szczebel rozgrywek. Mecz o drugie miejsce w turnieju pomiędzy SP 4 (G 1) i SP 6 (G 4) w pierwszej połowie okazał się bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydowała druga odsłona, w której lepsza okazała się drużyna SP 4, wygrywając 5:2. Na zakończenie organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla zespołów pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Hanna Wieliczko SP 4 (G 1), Zuzanna Rut SP 105 (G 3), i Weronika Kolanek SP 6 (G 4) – przekazuje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.