Strona główna 0_Slider Szczeniaki na handel odebrane z Witoszowa Górnego

Szczeniaki na handel odebrane z Witoszowa Górnego [VIDEO]

11

Brudne, bez dostępu do wody, dokarmiane resztkami – w takim stanie inspektorzy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt zastali sześć szczeniąt i ich matkę w komórce na posesji w Witoszowie Górnym. To nie pierwsza interwencja w tym miejscu.

W październiku 2017 inspektorzy zabrali sukę ze szczeniakami, przebywającą w tragicznych warunkach w kojcu i zawiadomili prokuraturę. Jak informuje Konrad Kuźmiński z Inspektoratu, hodowlę owczarków niemieckich i belgijskich prowadzi funkcjonariusz Straży Granicznej. – Niewykluczone, że psy mogły być wcześniej w służbie. Dzisiaj oprócz suki zabraliśmy także dwa psy uwiązane bez dostępu do wody i jedzenia łańcuchami. Są bardzo zaniedbane, ale niezwykle grzeczne i posłuszne. Wygląda to tak, jakby były szkolone. Będziemy sprawdzać ten wątek – mówi Kuźmiński.

Inspektorzy interweniowali po raz kolejny po nowym zawiadomieniu od mieszkańców. – Tym razem psy znajdowały się w zamkniętej na kłódki komórce. Smród, odchody zmieszane z resztkami jedzenia, brak wody, w takich warunkach przetrzymywana była suczka ze szczeniakami – opisuje inspektor. Psy jeszcze dzisiaj trafią na badania weterynaryjne. Inspektorat po raz kolejny zawiadomi prokuraturę, a także Urząd Gminy.

/asz/

 • Renata Kawa

  Przepraszam ale czy można by było zamknąć właściciela tych piesków W tej samej komórce i w tych samych warunkach chociaż na parę godzin bez wody może dotarło by to do niego ze to są takie same istoty żyjące i mające swoje potrzeby mam nadzieję że to nie koniec tej sprawy ten nie nazwę go nawet człowiekiem zostanie ukarany i proszę upublicznienie kary może wreszcie coś dotrze do tych zwyrodnialcow CO myślą że są ludźmi

  • Dino

   Jeszcze Pracownik Straży Granicznej…..powiadomić Przełożonych Bydlaka !!!

  • karolka

   O tym samym pomyślałam zamknąć tego co je tam zamknął na miesiąc karmić resztkami ..

 • Waldi

  Nie czepiajcie się. To nie on się psem urodził. On to rasa wyższa. Nie rozumiem tylko czemu taki człowiek pracuje w straży granicznej, czemu jest funkcjonariuszem publicznym. Strach pomyśleć, co by robił gdyby do polski napływali uchodźcy. Pewnie by zakuwał ich w łańcuchy i do ciemnej komóry, bez kibla i jedzenia.

  • Marek Kryściak

   TAKIEGO TO ZWYRODNIALCA ZAMKNĄC W TEJ KOMÓRCE I NA ŁANCUCH

 • Ken Adams

  Jeśli by się okazało, że te psy na łańcuchach to psy ze służby na psiej emeryturze to powinni gościa zdegradować do sierściucha i wyrzucić na zbity pysk ze Straży Granicznej.

 • an

  Jak taki człowiek może być urzędnikiem państwowym? Przede wszystkim powinien wylecieć ze Straży i powinno być to odpowiednio nagłośnione.

 • hanka

  Ostracyzm społeczny to tez dobra kara dl takiego zwyrodnialca oczywiście to za mało..ale ludzie, sąsiedzi, mieszkańcy Witoszowa przecież Wy wiecie kto to!! Nie bójcie się, niech się cała okolica a może nawet kraj dowie kim jest ten pan..funkcjonariusz publiczny, teraz za publiczne pieniądze psy trafia do schroniska i za pieniądze nas wszystkich ktoś im pomoże i dobrze, tylko ten zwyrol ze swoich powinien za to zapłacić!! Zrobił to po raz drugi, będzie robił dalej

  • Swidniczanin

   Pręgierz byłby lepszy.

 • hannabekas

  Takie rzeczy będą się dziać tak długo puki ludzie się nie nauczą, że pies musi kosztować; jeśli szczeniak danej rasy kosztuje 2500 czy 3000 to oferta za 300 czy 500 zł to raczej właśnie zwierze pochodzi z takiej pseudohodowli;

 • Asiek

  Bidulki 🙁 można je adoptować? ja jestem chętna jak coś.