Strona główna 0_Slider Świdniccy koszykarze przegrywają z Chromikiem

Świdniccy koszykarze przegrywają z Chromikiem [FOTO]

0

Patrząc na sytuację obu zespołów w tabeli, trudno było szukać pozytywów przed spotkaniem trzecioligowych koszykarzy Franc Gardiner Polonii Świdnica i UKS-u Chromik Żary. Niespodzianki niestety nie było, goście byli lepsi, kontrolując przebieg meczu przez pełen dystans 40 minut.

Ekipa z województwa lubuskiego jest zdecydowanym faworytem do mistrzostwa ligi i w środowy wieczór w hali na osiedlu Zawiszów w pełni to potwierdziła. Chromik posiadający w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników z przeszłością w wyższych klasach rozgrywkowych, rozpoczął od mocnego uderzenia. Przyjezdni rozpoczęli od prowadzenia 9:0, a następnie 15:2. W trzeciej kwarcie traciliśmy do rywali już 30 „oczek”, ale w ostatniej partii faworyci spotkania nieco spuścili z tonu. Ostatecznie skończyło się wynikiem 86:69 na korzyść UKS-u Chromik Żary. Po tej wygranej Chromik wskoczył na drugie miejsce w tabeli (10 zwycięstw i porażka). Ustępuje jedynie MKS-owi Szczawno-Zdrój, ale tylko dlatego, iż zawodnicy z uzdrowiska mają rozegrane dwa mecze więcej. Koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica zamykają obecnie tabelę (9. lokata), mając w swoim dorobku 3 zwycięstwa i 7 porażek.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/