Strona główna Sport Piłka nożna Sparingowa potyczka z czeskim Sokolem Trebes

Sparingowa potyczka z czeskim Sokolem Trebes

0

Zawodniczki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica miały w sobotę, 10 lutego okazję rozegrać sparing z drużyną TJ Sokol Trebes z czeskiego Hradca-Kralove. Mecz kontrolny zakończył się wysokim zwycięstwem świdnickich piłkarek.

Od pierwszej minuty spotkania polonistki posiadały przewagę i szybko udokumentowały ją golem, kiedy to już w 4. minucie Dominika Sochacka zdołała pokonać czeską bramkarkę. Wynik 1:0 utrzymywał się do 22. minuty. Na listę strzelczyń wpisała się wtedy Kamila Kosior. Dziesięć minut później ta sama zawodniczka dołożyła jeszcze jedno trafienie i na przerwę nasz zespół schodził z przewagą trzech goli.

Początek drugiej odsłony to coraz śmielsze ataki zawodniczek Sokola Trebes, które przyniosły efekt bramkowy w 59. minucie, gdy jedna z rywalek precyzyjnym uderzeniem pokonała Natalię Samborską. Stracony gol podrażnił ambicje naszej drużyny. Biało-zielone zanotowały jeszcze cztery trafienia, autorstwa Dominiki Sochackiej, znów Kamili Kosior i dwukrotnie Pauliny Leśniak.

Skład: Lidia Maciejewska, Natalia Samborska, Dominika Sorota, Julia Grabowska, Joanna Furmaniuk, Ewa Klasa, Sandra Kozak, Paulina Leśniak, Julia Furmankiewicz, Justyna Bartkowicz, Kamila Kosior, Dorota Wełyczko, Natalia Nalewajko oraz Dominika Sochacka