Strona główna 0_Slider Przetarg na modernizację letniego basenu unieważniony

Przetarg na modernizację letniego basenu unieważniony

58

Wczoraj upłynął termin składania ofert na wykonanie modernizacji świdnickiego basenu letniego i zapadła decyzja o kolejnym wydłużeniu czasu do 7 lutego. Dzisiaj ŚPWiK wydało komunikat.

Na kilka dni przed upływem terminu składania ofert na wykonanie modernizacji basenu letniego przy ul. Śląskiej zamawiający – Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało o unieważnieniu całego postępowania. Zmienione uwarunkowania prawne powodują konieczność dość istotnych zmian w projekcie.

Sporządzony w latach 2015-2016 projekt modernizacji basenu nie zakładał rewolucyjnych zmian w Prawie Wodnym i ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Tymczasem w końcu 2017 pojawił się urząd centralnego regulatora cen, który pozbawia samorządy i przedsiębiorstwa wodociągowe autonomii w decydowaniu o cenach wody.

W związku z tym wskazana jest weryfikacja założeń projektowych odnośnie źródła zasilania niecek basenowych w wodę i zastąpienie zasilania wodą wodociągową – zasilaniem w wodę z rzeki lub zasilanie w wodę tłoczoną bezpośrednio ze studni głębinowych ŚPWiK. Nie będzie bowiem możliwości ustanowienia przez samorząd stawki specjalnej dla wody zasilającej basen. Taka zmiana wymusza konieczność m.in. przeprojektowania technologii uzdatniania wody co z pewnością pociągnie za sobą kolejne zmiany. W związku z tym istniejący projekt wymaga wprowadzenia licznych i istotnych dla inwestycji zmian.

– Nowe uwarunkowania prawne – wyjaśnia Jacek Sochacki, prezes ŚPWiK – oznaczają brak możliwości niezależnego kształtowania cen za wodę, co rodzi obawy znacznego i na chwilę obecną niemożliwego do określenia kosztu eksploatacji basenu odkrytego. W związku z tym istotne zmiany w projekcie są konieczne, ich wprowadzenie wymaga czasu i konsultacji, co w konsekwencji będzie skutkować koniecznością uzyskania nowego pozwolenia na budowę.

O postępie prac projektowych i kolejnych etapach działań przybliżających świdniczanom modernizację ich ulubionego miejsca letniego wypoczynku będziemy informować na bieżąco.

/Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy ŚPWiK/

Czy basen tego lata będzie czynny? Rzecznik odpowiada, że decyzja zapadnie do końca marca.

 

 • Gabriel Kowalski

  cieszę ze w tym roku jeszcze będzie po staremu bo wole z dzieciakami iść w tym roku na basen.

  Poza tym to chyba spółka SPWIK za wszystko odpowiada tzn prowadzi inwestycje.? Nie ma się co spieszyć z tak duża inwestycja dla miasta – lepiej wszystko 100razy sprawdzić i przygotować niż na szybko coś robić. To są zbyt poważne sprawy.

  • Marek Ko

   To samo pisze tu i to samo przez FB. Różnica polega tylko na tym, że z różnych kont. Tu jesteś Gabrielem, czy Hanką a tam Małgosią Nowak- Skrodzka, Grażyna Kowalska, Kinga Nuszka, Grzechu Kowalczyk czy Anna Obstawska. Jak by przetarg się odbył pisał byś „super Pani prezydent” czy urząd miasta nie stać na bardziej inteligentych troli.

   • Politolog z Katowic

    Wygląda na to, ze nie stać, a prezydentka wirtualna zamęcza nas na facebooku swoimi zdjęciami, niedługo rozsadzi system, PO na krótkiej smyczy, wiceprezydenci mają być tylko tłem dla niej, opozycja w RM jest fikcją albo zakładnikami JOW-ów. Poglądy BMS? wszystkie, to temat dla osobnej katedry politologii “niech Matka Boska jest z Wami !”- coś takiego mówiła podczas protestu aborcyjnego na Rynku.

   • Gabriel Kowalski

    Panie Marku a pan widzę ma tu dyżury 24 h na dobę. Obserwuję z przerażeniem Pana aktywność w internecie i zazdroszczę, że zarówno o 6:00 rano , jak i 23:00 jest Pan na posterunku, żeby tylko krytykować obecna władze. Jest pan nudny i tendencyjny jak wiadomości TVP. Nie wierzę tez iż wolontaryjnie się Pan udziela tu o świcie, w południe i w nocy. No chyba że to już jakaś obsesja…

    • Jan Wtorek

     Tak wlasnie Marek KO prześladuje wszystkich tutaj i na FB od świtu do zmierzchu. Radzę zmienić pseudonim bo juz sie wszyscy połapali kim jestes

     • Marek Ko

      Pisz z jednego konta bo rozdwojenia jaźni dostaniesz.

    • Marek Ko

     Szymon zjedz snikersa bo strasznie gwiazdorzysz.

 • kibol

  Dobrze że ten chory z założenia pomysł powoli upada…
  Poza tym przecież miało to nie mieć wpływu na cenę wody. Dlaczego zatem powolanie Wód Polskich cokolwiek zmieniło?????

  • Obi von Kenobi ;-)

   Bo wciąż wierzysz w propagandę sukcesu w TVPis i niezmienność cen, wody także 🙂

   • kibol

    Nic o wierze, niezmienności cen wód nie pisałem. Piszę o zewnętrznej , poza UM, kontroli cen wody przez Wody Polskie. Co kombinowali z taryfami ludzie ze ŚPWiK i z UM, że teraz już im się to może nie udać ?

    PS.
    A jeżeli jesteś zainteresowany moimi sympatiami politycznymi, to tak – mocno trzymam kciuki za powodzenie zamierzeń PiS i Prezesa Kaczyńskiego, bo trzeba być z Targowicy ( analogia z tamtym okresem historycznym rzuca się w oczy ) lub z problemami postrzegania rzeczywistości aby nie widzieć dobrych dla ludzi i Polski zmian !
    A szczególnie teraz widać jak siły zewnętrzne, oprócz Rosji i Niemiec – teraz również Żydów z Izraela i USA , próbują przeszkodzić wybiciu się Polski na rzeczywistą niepodległość..

    • Obi von Kenobi ;-)

     Biedaku, prawdziwy kibolu, naprawdę ci współczuje. Wciąż żyć w przeświadczeniu że wszyscy chcą zniszczyć, podczas gdy po prostu maja ciebie i kota z kieszonkowym prezesem w … głębokim poważaniu.
     Dojna zmiana, o tak… wszędzie ją widać, niestety.
     Nawet tłumacz na youtobe pisu nie lubi 😜

     • kibol

      Traktowałem cię do tej pory poważnie ale widzę, że jesteś idiotą, do którego rzeczowe argumenty nie trafiają, więc z tobą już nie będę rozmawiał.

     • Obi von Kenobi ;-)

      Poznaj prawdę, a prawda cię wyzwoli – ktoś mądrzejszy od ciebie to powiedział 😜

 • Matylda

  W wakacje ze znajomymi chodzimy na basen. Niestety warunki na naszym są kiepskie i chciałabym żeby to miejsce się ucywilizowało. Tyle lat nic się tam nie robiło, że nawet jeśli miałabym poczekać jeszcze kolejny sezon to nie ma to dla mnie znaczenia. Chce wyremontowanego basenu i nie interesują mnie niczyje dyskusje i komentarze czy ktoś się podpisuje tak czy inaczej, czy chwali lub krytykuje miasto, urzędników czy nie wiem kogo tam jeszcze. Ja chcę wypoczywać w miejscu czystym i z atrakcjami. Nie znam sie na procedurach, projektach, przetargach – mnie interesuje efekt końcowy. I wiem że wielu moich znajomych podziela moje zdanie.

 • Alojzy

  Zaczyna to śmierdzieć jak w dwójce – basenie nr 2:)

 • Suw

  Kolejna porażka naszych miejskich fachowców. Wygląda na to że dworki i dworzanie Cesarzowej większą wagę przywiązują do wpisów na FB oraz własnego wizerunku niż do zwykłej codziennej pracy. Powoli wytykanie kolejnych kompromitacji przestaje być śmieszne.

  • Obserwator

   Ty jakis dziwny jestes. Lepiej było za Choragiewki Murdzka??zobacz ile obecna prezydent zrobiła w czasie jednej kadencji. Popatrz obiektywnie jak sie zmienia miasto. Chyba lepiej ze myślą,liczą koszty. Ty wolałbyś poczekać az cos sie nie uda i marudzić. Skad tylu malkontentów na świecie

   • Suw

    A co mnie Murdzek. Co mnie jak było, ja oceniam jak jest teraz a teraz co inwestycja to wtopa!!! Stadion leży, park się robi 3 rok, basen drugi rok opóźnienia o reszcie nie chce mi się nawet pisać.

    • Obi von Kenobi ;-)

     Park schrzanił ” święty” !
     Stadion nowy przetarg, firma upadła- sorrki taki mamy klimat i prawo przetargowe.
     A basen zamiast odświeżać jak kotlet z 36r, to za tę samą kwotę wybudować kryty, niewiele większy jak w przyległej wiosce – Witoszowie 🙂

     • BA

      Trzeba odświeżyć sobie pamięć. Park “schrzaniła” pani prezydent. Przerwała już rozpoczęte prace pod pozorem opóźnień, aby przeforsować swój projekt (widziałam oba projekty, obecny jest zwyczajnie banalny i szkoda tamtego, bo był bardzo ciekawy)

     • Obi von Kenobi ;-)

      Rozpoczęte prace ? Kobieto weź się ogarnij.
      Przecież tydzień przed terminem odbioru gotowego parku tylko asfalt z alejek pościągali !
      Trollowa 😜 ?!

     • Jolanta Pałac

      Z pamięcią, chyba celowo, to tobie się pomieszało.Sprawdź dokumenty, albo artykuły na Świdnica 24 i nie trolluj.Kompleksy wobec poprzedniej władzy trzeba leczyć farmakologicznie, bo choroba sama z siebie nie przejdzie 🙂

    • Obserwator

     Och jej…a ty co w zyciu osiągnąłeś? Fajnie sie ocenia innych z wygodnego fotela co nie?? Kandyduj na prezydenta i pokaż co potrafisz.

   • Polak

    Masz rację nic nie robią a wiecznie nie zadowoleni jak to łatwo oceniać i krytykować siedząc w domku .

   • BA

    A ile zrobiła? Bo ja widzę tylko wielkie tematy (prócz ścieżek rowerowych i kwiatków), które nijak nie mogą być zrealizowane. Nie ważne co się mówi lub pisze. Ważne , co się robi. Remont parku ciągnie się całą kadencję. Gdyby nie przerwała rozpoczętych już prac w Parku Centralnym pod oczywistym pozorem opóźnień (większe były np. przy budowie stadionu) dawno już chodzilibyśmy po pięknym terenie. Szkoły nr 1 nie daje rady przebudować , mimo obietnic i wygląda na to, że cała kadencja nie wystarczy. Stadion w proszku i też nici z tego. Basen odkryty, jej sztandarowy pomysł, przeciw któremu są wszyscy rozsądni-całkowite fiasko. I gdzie tu te wielkie sukcesy o których tyle mówicie?

   • Maciej Miłosz

    BMS posadziła kilka kwiatków i już cię kupiła. Wysoko się cenisz, nie ma co 😉

    • Obserwator

     Ty weź sie bujaj pajacu.nie interesują mnie kwiatki, tylko ze wreszcie mamy prezydenta, który potrafi pokazać środkowy palec plebanowi Decowi

     • Maciej Miłosz

      Wzruszające

   • Jolanta Pałac

    Miasto faktycznie się zmienia, a zwłaszcza drogi wlotowe do miasta. Dziura na dziurze.Sikorskiego niedokończona.Brakuje 200 m. Ofiar Oświęcimskich łata na łacie…

    • Obi von Kenobi ;-)

     Gdzie pani tyle dziur w drogach dojazdowych do miasta widzi !
     Zmienić okulary albo opony.
     Ponadto ruszyć tyłek i wybrać sie gdzieś i sprawdzić stan dróg np we Wrocku.

 • Jan

  Prawda jest taka, że niemal każda inwestycja to porażka Słaniewskiej i nie oceniam zasadności tylko realizację oraz sposób zarządzania (właściwie jego brak). Się pytam gdzie są radni i gdzie jest opozycja w radzie miasta? Co na to radni PO? Gdzie jest Dzięcielski, gdzie radny Żurek, gdzie cała reszta klakierów?

 • szary obywatel

  No cóż trzeba uzbroić sie w cierpliwość. Przy tak olbrzymim rozmachu inwestycji wszystko musi byc „tip top”.

  • Suw

   Rozmach to oni mają trzeba to przyznać, szkoda że kompetencji i wiedzy im brakuje. Swoją drogą ciekawe ile Pan by wykazał cierpliwości dla swoich pracowników gdyby zawalali regularnie swoją robotę?

   • Jan Wtorek

    A mnie śmieszy referat np turystyki – po co jest ico oni tam maja za robotę w takim referaciku? Jakie kompetencje i czym sie zajmują…

    • Jan

     ja ich nie zatrudniłem

 • Krzysztof Czarnecki

  Przetarg został ogłoszony 4 grudnia 2017. Zmianę ustawy Sejm uchwalił 27 października, zaś gotowa ustawa ukazała się w Dzienniku Ustaw 27 listopada 2017 r. Wygląda na to, że władze potrzebują zaledwie 2 miesiące na zrozumienie ustawy i jej konsekwencji prawnych.

  • Obi von Kenobi ;-)

   Do puki nie ogłoszono wyników to zawsze bezkosztowo można się wycofać – proste 🙂

   • Krzysztof Czarnecki

    Więc twierdzisz, że projekt i dokumentację przetargowa ktoś zrobił za darmo?

  • BA

   I to jest najlepsza wypowiedź na ten temat 🙂 Uchwycił pan sedno rzeczy.

   • Jan Wtorek

    Pani brat tez sie nie popisał prZy inwestycji pod tytułem dworzec, do ktorej trzeba było jeSCZe kupę kasy dopłacać

   • Obi von Kenobi ;-)

    Zawsze lepiej myśleć 2miesiace i sie wycofać bez kosztów niż 1.5 roku procedować i jak nasz „świątobliwy „ zagłosować za bublem przez któty cały świat patrzy z niedowierzaniem na Polskę.

  • Jan

   Już na trzeźwo?

   • Obi von Kenobi ;-)

    Teraz tylko jedno małe PiSwko 😜

 • jan

  A dlaczego P. Sochacki czekał tak długo z podjęciem decyzji?

  • Witold Tomkiewicz

   Od ogłoszenia ustawy do ogłoszenia przetargu na modernizację basenu minęło siedem dni. Siedemset stron ustawy w dwa miesiące, by dostrzec pułapki ustawy to za wolno? Brawo, na Nanga Parbat też miałeś złote rady?

   • jan

    Nanga Parbat to świadectwo wielkiej tragedii i ogromnego sukcesu i nie śmiałbym komentować takich wydarzeń, pomyliłeś mnie z kimś! A wracając do meritum,uważam iż 2 m-ce to około 45 dni roboczych i przy tak dużej inwestycji radcy powinni się wykazać większym zaangażowaniem. Niemniej jednak jeżeli ta decyzja ma skutkować zmniejszeniem kosztów funkcjonowania i jakością inwestycji to ok.

   • Jan Wtorek

    Pan krzys jest omnibus. Na kazdy temat! Wszystkie ustawy w jednym paluszku! 700stron czyta w dwa dni. I zn sie n wszystkim i w ogole

   • Młody

    Wicja bierzesz kasę i się nie wyrywaj, merytorycznie pojęcia nie masz o czym piszesz. Projekty ustaw były znane od kilku miesięcy. Przestań robić z siebie błazna.

    • Witold Tomkiewicz

     Co to znaczy merytorycznie, to sobie wygulguj. Wiem co piszę i dlatego piszę pod nazwiskiem. Bez inwektyw, że znajomością tego, czym żyła spółka w ostatnim czasie.
     Pozdrawiam

     • Młody

      Żal mi Ciebie.

     • Jan

      Że ten ma czelność się odzywać. Misiek jak rano patrzysz w lustro to cię nie mdli?

   • Suw

    Witoldzie gdybyś kiedyś w swoim zyciu wpadł na pomysł żeby zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze (wiem że to abstrakcja ale sobie pozwoliłem na małą fantazję) to jestem pewien że przeorał byś wszystkie ustawy wchodzące, proponowane, możliwe i te które nie mają szans wejść w życie, żeby się zabezpieczyć. Więc nie pisz bzdur bo czytają to ludzie którzy cię znają. Na dziś jesteś zwykłym Misiewiczem który się do koryta dorwał.

 • Jolanta Pałac

  Bardzo dobra decyzja. Wywalanie takiej kupy miejskich pieniędzy w kosmos odbijało by się jeszcze naszym wnukom.Może warto zrobić skromniejszy projekt i rozejrzeć się za dotacjami lub za planowaną kasę wybudować kryty basen z prawdziwego zdarzenia lub przebudować obecne. Kompleks na Równej straszy, Czwórka ma 30 lat. Wstyd dla miasta. Gminy jakoś lepiej sobie radzą w tym temacie.

  • Obserwator

   Czy jest pani żona wiceprezydenta Pałaca?

  • Obi von Kenobi ;-)

   Gdyby Pani sie przeszła to można pooglądać ja sie zmieniła w ciągu tego roku czwórka. A wstyd to rządzić 8 lat i postawić granitowe lądowisko w centrum miasta zamiast normalnego basenu.

   • Jolanta Pałac

    Elewacja rzeczywiście jest piękna. A basen? Drugie zdanie to brednia. Był konkurs architektoniczny, cena też inna…

    • Obi von Kenobi ;-)

     Tak wiem, o gustach się nie dyskutuje – współczuje pani.
     w 2009r za mały typowy basen gminy płaciły 6 milionów za plac + kwiatki i drzwi zapłaciliśmy 4mil – fakt zwracam honor inna cena ;-P

  • Obserwator

   A moze tak porozmawiamy o mizernych efektach pracy pani męża ???nie zrobił dla miasta kompletnie nic. Jakim prawem ocenia pani innych??mial dość czasu razem z wojtusiem zająć sie kompleksem na równej czy trzydziestoletnia czwórką. Zamiast tego wolał łasić sie do Deca i rozdawać miasto.